Starší žena neměla na zaplacení nákupu, když jí přišel na pomoc anděl

Spisovatel Dirk Oliveris Lange si jednoho dne běžel do obchodu koupit kávu. Byl svědkem takové události, že se ji rozhodl sdílet na svém Facebooku. Velmi ho to zasáhlo, protože se to může stát každému a nikomu to zaručeně není příjemné. Nikdo nechce zažít moment, kdy přijde k pokladně v obchodě a zjistí, že nemá dost peněz na zaplacení. Spisovatel se naštěstí zachoval jako pravý gentleman.

Starší žena neměla na zaplacení nákupu

U pokladny v obchodě stála fronta a před Langem stále starší žena. Byla slušně oblečení, ale život se s ní evidentně nemazlil. Podle jejího nákupu to vypadalo, že žila sama (chleba, nakrájené maso, mléko a tabulka čokolády). Jakmile se dostala na řadu a pokladní jí řekla cenu, zjistila, že jí chybí 50 centů. Další peníze ale již neměla. Pokladní ji proto požádala, aby z nákupu něco odebrala. Žena přemýšlela a potom ukázala na čokoládu. V tom ale zasáhl spisovatel.

https://pukuotukas.com/

Muž se zachovat jako správný chlap

V tu chvíli mu málem puklo srdce. Dal znamení pokladní, že zaplatí za starší ženu. Nenápadně jí podal 50 euro a ukázal, že má zbytek vrátit starší ženě. Pokladní vše pochopila a udělala tak, jak chtěl. Díky tomu měla žena alespoň pocit, že si od něj nevzala peníze přímo. Poté mu poděkovala a pořádně ho objala. Muž od ní chtěl překvapivě jednu laskavost. To ji hodně překvapilo. „Ale jak vám mohu udělat laskavost?“ „Vraťte se prosím do obchodu a kupte si, co chcete. Tak mě uděláte šťastnější,“ odpověděl jí.

Čtěte také: Jak žijí senioři na vesnicích, když mají velmi malý důchod?

Laskavé skutky posílí každého z nás

Lange na svém Facebooku popsal, jak měl krásný pocit z toho, že mohl této ženě pomoci. Nešlo o peníze. Šlo o ten pocit, že si díky němu může koupit něco dobrého a nemusí se obávat z nedostatku peněz. Ten krásný pocit, že pomohl někomu jinému. Žena byla velmi vděčná za jeho pomoc. Pro oba dva to byl velmi výjimečný den, i když začal jako všechny ostatní. Udělali jste pro někoho v poslední době něco hezkého?

Zdroj: pukuotukas.com