Starý podšálek otočila a přilepila na něj magnet. Když zjistíte, proč to udělala, vyzkoušíte si tento geniální nápad také!

V každém z nás dřímá jistá dávka kreativity a je jen na nás, zda jí necháme volný průběh a šanci se projevit. Jde Vám to s jehlou v ruce, nebo máte talent na malování? Láká Vás tvorba pěkných věcí do domácnosti, nebo jste naopak nezkoušeli něco hezké podomácku vytvořit, ale chtěli byste jít do toho? Následující tipy jsou pro všechny, kteří se nebojí tvořit a chtějí si zkrášlit prostředí, ve kterém žijí. Možná se vytváření pěkných věcí věnujete už dlouho a také sami máte množství nápadů. Pak by Vás mohly potěšit různé zlepšováky, které Vám Vaši tvorbu velmi usnadní. Nechte se inspirovat následujícími triky a zkuste využít některý z těchto skvělých návodů.

I při léty ověřených postupech si můžete svou práci usnadnit různými „vychytávkami“, které výsledky Vaší tvorby vylepší, urychlí nebo zjednoduší. Některé z nich možná znáte a mnohé Vám možná přijdou vhod. Nechte se inspirovat, nebo následující tipy doporučte svým známým.

Nemusíte být perfekcionistka, ale i taková banální věc, jako je vzdálenost stehů, dokáže na oděvu udělat mnoho. Pokud chcete, aby bylo Vaše šití co nejúhlednější, naznačte si vzdálenost stehů na stranu palce a šití Vám půjde jako po másle.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Tento jednoduchý trik ocení asi každá žena, která se věnuje šití.

Takové pěnové nebo silikonové pomůcky na oddělení prstů při lakování nehtů nebo pedikúře se Vám možná povalují v domácnosti. Pokud máte rádi přehled, své nitě nebo cívky můžete takto šikovně uskladnit.

Věnujete se výrobě drobných dekoračních předmětů a práce s barvou Vám není cizí? Pak jste se již určitě setkali s nanášením barvy pomocí houby. Nejjednodušší je uchopíte ji s pomocí obyčejného skřipce.

Chystáte se malovat? Tapety nebo vzorované stěny jsou perfektním způsobem, jak zkrášlit svou domácnost. Zkuste váleček na barvu obmotat obyčejným provázkem a výsledek Vám vezme dech.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Vzory na zdi jsou neustále in. Na takovýto Vám postačí obyčejný karton.

Při malování se mnohokrát stane, že špinavý štětec skončí odložen na různých místech a Vy následně drhnete skvrny z podlahy nebo koberce. Takový šikovný „odkladač“ a nádobu na barvu v jednom vytvoříte z obyčejné větší láhve.

Při šití nebo různých uměleckých činnostech se často vysypou flitry, různé drobné ozdoby, korálky nebo kousky látky, nitě, či jiný drobný materiál. Nemusíte ihned vytahovat vysavač, situaci vyřešíte i takto jednoduše.

Jehly a nitě můžete odkládat i na pěkný talířek. Stačí, že ho podlepíte obyčejnými magnety a ostré předměty zůstanou vždy bezpečně na místě.

Různé nářadí jednoduše odkládejte na takovouto šikovnou stříšku z kartonu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pokud si dáte přestávku od pletení, ostré konce jehlic zabezpečte zátkami z korku. Zároveň se Vám z jehlic nevyvleče Váš rozpracovaný šál, či svetr.

Věnujete se výrobě náramků, nebo si jen chcete vyrobit pěkný proplétaný opasek, či ozdobu? Přichyťte si její konec skřipcem na výkresy.

Při řezání drobných předmětů Vám také pomůže šikovný kolíček na výkresy, který v různých velikostech seženete v každém papírnictví.

A znovu starý dobrý skřipec.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Tak jak? Oslovil Vás některý z triků a usnadníte si jím svou práci?