David Hampl
23 ledna, 2020

Když se rozhodnete rekonstruovat dům, čekáte nejrůznější věci. To, že ale pod domem, ve kterém roky spokojeně žijete, objevíte rakev s ostatky, navíc dětskými, asi ne. Přesně to se ale stalo jedné rodině v americkém San Franciscu.

Tohle nikdo nečekal

Vzhledem k tomu, že se jednalo o rozsáhlejší přestavbu domu, přenechala rodina tuto starost stavební firmě. Když jim ale jednoho dne stavební dělníci volali, ať okamžitě přijedou, obávali se toho, co se na stavbě stalo. Když však zjistili důvod, nevěřili svým vlastním očím. Dělníci totiž pod jejich domem objevili dětskou rakev, navíc s neporušeným skleněným víkem. Bylo tak možné vidět ostatky přibližně dvouletého dítěte.

Jednalo se o malou dětskou rakev z druhé poloviny devatenáctého století. Uvnitř byly velmi zachované ostatky malého děvčátka, které svíralo v ruce malou kytičku. Majitelé domu nevěděli, co v takové situaci vlastně dělat. Nakonec se rozhodli zavolat policii a organizaci, která se zabývá pohřby neidentifikovaných a opuštěných dětí. Začali se také více zajímat o místo, kde jejich dům stál.

Kdo je tajemné děvčátko?

Zjistili tak, že na místě, kde jejich dům stojí, býval v devatenáctém století hřbitov, později byl pozemek přeměněn na rezidenční čtvrť a všechny hroby byly přesunuty, tedy pravděpodobně s výjimkou hrobu této dívky. Nakonec se podařilo dohledat také informace o zesnulém děvčátku. Dívka se jmenovala se Edith Howard Cooková a zemřela 13. října 1876, těsně předtím, než jí byly tři roky, pravděpodobně na nějaké infekční onemocnění. Na základě údajů z matrik se podařilo zjistit, že děvčátko má dokonce i živého příbuzného, ​​vnuka svého bratra Petera Cooka. Organizace ho pak kontaktovala a společně s rodinou, pod jejímž domem byly ostatky jeho příbuzné nalezeny, pak uspořádali pohřeb na místním hřbitově, kam pak umístili i nový náhrobek s fotografií a dalšími údaji.

Sdílejte článek