Štěně mělo zemřít v koši. Stalo se však něco neuvěřitelného!

Ohavně se zachovali američtí páníčkové malé fenky Harper. Štěně trpící vzácnou chorobou, která mu znemožňovala pohyb, se rozhodli zbavit tím nejjednodušším způsobem, hodili jej do koše. Nikdo nepředpokládal, že by pejsek mohl přežít. Pak se ale stalo něco velmi překvapivého.

Swimmer Puppy Syndrome, volně přeloženo jako syndrom plavajícího štěněte, je choroba, která se vyskytuje u štěňat a koťat. Postihuje pohybový systém a má za následek, že se mláďata nejsou schopna postavit na nohy a zvednout hlavu.

Je to způsobeno příliš slabým svalstvem zad a zadních končetin. Obvykle to časem přejde, případně pomůže zásah veterináře. V tomto případě to ale stačilo k tomu, aby tohle psí miminko jeho majitelé hodili do popelnice.

Čtěte také: Vanilkový pudinkový šnek, lahodný, delikátní a snadno se připravuje! Návštěvy to zbožňují

Zásah osudu ho zachránil

Kňučící fenečku v koši zahlédla žena, která šla čirou náhodou okolo a při pohledu na bezbranného tvorečka se rozhodla ji zachránit. Z koše ji vytáhla a vzala ji k veterináři, který jí poskytl systematickou terapii.

Štěněti dala jméno Harper a poskytla jí útočiště ve svém domě. Za nedlouho se díky jejímu zásahu zotavila a stala se veselým a hravým tvorem, který zvládne stát na vlastních nohou.

Štěněčí rehabilitace pomohla

Harper byla do svého vyléčení pod stálou kontrolou veterináře. Podstoupila řadu léčebných masáží a rehabilitačních cvičení, které její nedostatečné svalstvo posílily a stimulovaly pro správné fungování. Pro zlepšení stavu lékaři použili také vodoléčbu, neboli speciální cviky ve vodě, která štěněti pomáhala nadnášet váhu jeho těla.

Celá procedura trvala zhruba devět týdnů, nicméně za tu dobu přinesla úžasné výsledky. Ve svém dvanáctém týdnu života díky této terapii fenka udělala své první kroky v životě a poté se její stav už velmi rychle zlepšoval. Dnes už je Harper plně funkční a může si užívat života stejně, jako ostatní mazlíčci.