Stiskněte tyto oblasti na svém těle a už se nikdy nebudete cítit unavení nebo nemocní: Stačí 15 sekund a poznáte blahodárné účinky

Žijeme ve velmi rychlém světě, kde se na nic nečeká a na nic není čas. Bohužel často není prostor ani na odpočinek a regeneraci a naše těla nám to dávají znát. Býváme neustále unavení, bez nálady a bez energie, nic se nám nedaří a nejraději bychom alespoň na týden zatáhli žaluzie, vypnuli telefony a konečně si pořádně odpočinuli.

Pomoc tradiční čínské medicíny

To si ale většina z nás nemůže dovolit, a proto hledáme cesty, jak to udělat jinak. A jednou z účinných cest je tzv. meridiánové masáž. Ta vychází z tradiční čínské medicíny a je to velmi vhodná preventivní metoda k udržení zdraví těla i duše. Meridiánová masáž je založena na učení o meridiánech, povzbuzuje proudění energie a odstraňuje bloky, které způsobují zdravotní potíže. Při jakých problémech vám nejvíce uleví?

  • Uvolňuje stres a napětí
  • Posiluje a energizuje celý organismus
  • Pomáhá od chronické rýmy a alergie
  • Zmírňuje bolesti hlavy
  • Ulevuje od bolestí různého druhu
  • Léčí zánětlivá onemocnění těla

Jak to probíhá?

Nemusíte se bát, meridiánová masáž je velmi příjemná metoda. Provádí se kovovou tyčinkou s kuličkou na konci, která je velká přibližně jako špendlíková hlavička. Terapeut sleduje dráhu meridiánu a jemným tlakem prstu vyvíjí tlak na kovou kuličku.

Čtěte také: 7 Zajímavých faktů o Vašem vzhledu, které o Vás mohou mnohé prozradit!

Meridiánové dráhy

V těle je těchto energetický drah poměrně velké množství. Vedou z různých částí těla a vzájemně se mohou prolínat. Při práci s energiemi je používáno 12 hlavních drah, které jsou párové, a dvě hlavní nepárová dráhy řídící. Je velmi podstatné, aby zvolená terapeut disponoval podrobnými znalostmi o meridiánech, jejich vzájemném propojení a tlaku, který je na ně možné vyvíjet. Rozhodně se nedoporučuje svěřit se do rukou začátečníka nebo amatéra, který by vám nesprávnou manipulací s meridiány mohl významně ublížit. Sami se také nepokoušejte vyvíjet tlak na akupresurní body v těle. Jsou to velmi citlivá místa, která vám mohou zbytečně narušit fungování organismu.