David Hampl
14 března, 2019

Voda je životodárnou tekutinou, bez které se nikdo z nás neobejde. O tom samozřejmě není jakýkoliv pochyb. Každý živý organismus vodu potřebuje a pokud ji nemá, je to problém. Nutno říci, že kdo vodu dlouhodobě nepije, tomu hrozí primárně dehydratace. Ta je ale jenom jedním ze zdravotních problémů. Také nelze zapomínat na řadu dalších, jako jsou průjmy, zažívací problémy, je to také zácpa a v neposlední řadě jde o bolest hlavy, kloubů, nebo nevolnosti. To všechno s lidským organismem udělá nedostatek tekutin.

Nejlepší je pít čistou, neslazenou vodu

Jaká forma je na udržení správné hydratace nejlepší? Je to klasická čistá voda, například z kohoutku. Právě ta umí lidské tělo dobře hydratovat a nijak mu také neškodí. Zapomínat samozřejmě na fakt, že je to právě voda, ze které se lidské tělo skládá zhruba z 60 procent. Proto je tekutinou, která je ta pravá. Je ale lepší pít studenou, nebo teplou? Která má na lidský organismus lepší vliv a která má naopak vliv špatný? Pokud vás toto téma zajímá, podívejme se na něho o trochu blíže.

Co se stane, pokud budete pít studenou vodu?

Začneme situací, kdy budete pít vodu, která bude studená. Z lednice, nebo třeba s ledem. Po její konzumaci počítejte s tím, že se mohou stáhnout vaše cévy. Stejně tak dojde k tomu, že se omezí činnost žaludku a trávicí činnosti jako takové. Vaše tělo také bude muset vydat mnoho energie na to, aby vodu v organismu ohřálo na teplotu, která bude přijatelná a která tak bude mít teplotu optimální a srovnatelnou.

Také dojde k tomu, že se začne více tvořit hlen v dýchacích částech, což může vést ke kašli, i dalších problémům. Zapomínat nelze ani na to, že vaše tělo nebude zvládat správně štěpit s tedy spalovat tuky. Jak je vidět, studená a ledová voda rozhodně není dobrou volbou. Když potřebujete doplnit tekutiny a není jiná volba, můžete ji užít. Když máte na výběr, tak raději teplou.

Jaký vliv má na vaše tělo pití teplé vody?

Nyní již pojďme na to, co se s vaším tělem stane, když budete pít vodu teplou. Nemáme na mysli tekutinu vařící, ale spíše vlažnou. Pokud ji takto budete konzumovat pravidelně, bude to mít na vaše tělo velmi pozitivní vliv. A jaký? To hned zjistíte.

Zrychlíte metabolismus

Metabolismus lidského těla je velmi důležitý, jelikož právě díky němu organismus funguje jak má a všechny orgány šlapou jako hodinky. Také během něho dochází k efektivnímu spalování tukových zásob. Právě sklenicí teplé vody po ránu je možné metabolismus skvěle nastartovat. Když do vody přidáte i trochu citronové šťávy, neuděláte chybu.

Zlepšíte trávení

Dalším kladem teplé vody je zlepšení vašeho trávení. To je v těle velmi důležitým procesem, jelikož se během něho nejenom eliminují různé škodlivé a toxické látky, ale také dochází k tomu že se vstřebávají látky prospěšné. Tedy vše, co tělo potřebuje. Správné trávení navíc zajišťuje i to, že netrpíte možným nadýmáním, nebo bolestmi břicha. A dobrým pomocníkem je zde skutečně čistá teplá voda.

Vyčistíte krev

Bez krve nemůžeme žít. Právě krví jsou v našem organismu rozváděny všechny nezbytné a důležité látky, které v těle máme. Tím, že budete pít teplou vodu zajistíte to, že budete svou krev velmi efektivní formou čistit. V krvi tak nebude nic špatného, co by se vám dostalo do vašich orgánů. Čistá krev je následně zárukou toho, že budou čisté a zdravé i vaše orgány.

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek