Studentka, která skončila po těžké nehodě na vozíčku udělala na promoci něco nevídaného: Tleskali ji absolutně všichni, kdo to viděli! (VIDEO)

Slyšet potlesk pro maturanty, kteří každoročně přebírají diplomy na jevišti před svými rodinami a blízkými? O tom nemohla Norma, matka Allie Gilkersonové, ani snít. Vždyť přece její dcera Allie málem zemřela před 3 lety při motocyklové nehodě! Šance, že by mohla chodit, mluvit nebo dokonce myslet? Lékaři měli od začátku jasno, nepřežije nebo s těžkými následky, které neumožní Allie žít normální život. Jenže Allie byla rozená bojovnice, navíc měla podporu sestry Brittani, rodiny a řady přátel. Sen se splnil, v červnu 2020 Allie převzala přede všemi svůj diplom!

Nehoda vše změnila

Bylo to o letní srpnové noci roku 2017, kdy se Allie vracela na svém motocyklu po silnici číslo 152 a dostala se do vážné dopravní nehody. Nehody, která jí upoutala na lůžko, lékaři jí nedávali vůbec žádnou šanci na přežití, protože mozek nevykazoval žádnou činnost a zranění byla natolik vážná, že se rodina připravovala na nejhorší. Jenže Allie je bojovnice, první úspěchy začaly pomalu přicházet. Prvním úspěchem bylo, když jí po 7 měsících pustili z nemocnice v Pittsburghu do domácího léčení.

První krok po roce a půl

Až doma začala rehabilitovat a cvičit, každodenní pohybová cvičení doprovázely logopedické lekce. Bylo to těžké, bolestivé, ale Allie věřila, že jednou získá maturitu. Na podzim roku 2017 jí totiž čekal poslední ročník školy. Po celou dobu rekonvalescence Allie věřila, že jednou bude stát na pódiu po boku svých spolužáků a před zraky rodiny a kamarádů převezme diplom, sama a ve stoje! A sen se stal skutečností. To, čemu lékaři nevěřili a nedávali pražádné naděje na úspěch, se stalo realitou na konci června 2020.

Čtěte také: Tajné babské rady, aneb k čemu všemu se dá využít pomerančová kůra? To se budete divit!

„Jsme na ní tak pyšní!“

Tolik očekávaný okamžik přichází. Všichni upírají zrak na pódium. Allie pomalu vstává za pomoci terapeuta ze svého kolečkového křesla, udělá několik kroků a přebírá maturitní vysvědčení! „Jsme na ní hrdí, je to bojovnice!“ dodává Norma, která celý proces léčení dokumentovala a pravidelně sdílela s ostatními na Facebooku. „Bojuj dál, jsi úžasná!“ Ovace nebraly konce, ale podporu má také mezi přáteli na sociálních sítích. Allie jí bude potřebovat, pokračovat totiž bude hned v podzimním semestru na Univerzitě ve West Virginii.