Domů TIPY A TRIKY Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím...

Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím měla začít!

Z průzkumu vyplývá, že jen 30 % z nás spí nahých a zbytek dává přednost spodnímu prádu, nebo pohodlnému pyžamu. Ale co je lepší pro Vaše zdraví? Ve skutečnosti má nahota během spánku pro lidské tělo více přínosů, než byste si mohli na první dojem myslet. I když nahota není pro všechny, měli byste ji určitě zvážit!

Ať už spíte nazí, protože je to pro Vás pohodlnější, nebo jen proto, že se Vám to líbí, zde je 7 zajímavostí, které jste pravděpodobně o nahotě a spánku netušili!

Proč je dobré spát nahý?

1. Pomáhá Vám to docílit hlubšího spánku.

Vědci z univerzity v Amsterdamu zjistili, že snížení teploty pokožky zvyšuje kvalitu spánku a snižuje počet případů, kdy se probudíte během noci. Spát nahý je dobrý způsob, jak snížit teplotu pokožky beze změny teploty Vaší ložnice.

Pyžamo navíc omezuje svobodu Vašeho pohybu. Spát nahý znamená, že se nemusíte starat o to, že se Vaše nohy uvězní, či nějak zkroutí, což Vám pomůže lépe a hlouběji spát.

2. Může Vám to pomoci zhubnout.

Bohužel to neznamená, že se stanete hubenější jen díky spánku, ale v kombinaci s dietou a pravidelným cvičením, správný spánek může pomoci lépe a rychleji hubnout. Podle výzkumníků přidružených k National Institutes of Health spánek v nižších teplotách zrychluje metabolismus a zabraňuje vývoji cukrovky.

Kromě toho zde hraje roli i hladina kortizolu, stresového hormonu. Když se během spánku přehříváte, Vaše hladina kortizolu zůstává vysoká. To může vést k nárůstu hmotnosti, zvýšené úzkosti, a dokonce k touze po nevyžádaném jídle.

3. Pomáhá to Vaší pokožce.

Celý den jsou naše nohy a soukromé části pokryté více vrstvami oblečení. Tím, že tělu dopřejete přestávku od oblečení alespoň během spánku, tělu a zejména částem, které se potí během dne nejvíce, dáte možnost dýchat. To může skutečně snížit riziko řady kožních onemocnění, které jsou typické především u sportovců, kteří se během dne hodně potí.

Kromě toho spánek při nižších teplotách chrání Vaše buňky a má účinky i proti stárnutí. K tomu dochází díky melatoninu, nazývanému také „hormon spánku“, který je zodpovědný za prevenci degenerace buněk.

4. Pomáhá to udržet Vaše vlasy krásné.

Pot může vážně poškodit Vaše vlasy. Suchý pot obsahuje spoustu soli, která může dráždit pokožku hlavy a způsobit, že jsou Vaše vlasy zranitelné. Spaní za chladnějších teplot Vám umožní se potit méně a mít krásné a silnější vlasy.

5. Zachovává to Vaše reprodukční orgány šťastnější.

Ženské reprodukční orgány mohou být dobrým prostředím pro vývoj kvasinek a bakterií. Nahota během spánku pomáhá udržovat tuto oblast chladnou a suchou, čímž se snižuje riziko přehřátí.

U mužů může těsné spodní prádlo ovlivnit kvalitu spermatu a reprodukční zdraví celkově. Aby se tato rizika snížila, doporučuje se před spaním sundavat boxerky a udržovat varlata při chladnější teplotě.

6. Buduje to Vaše sebevědomí.

Sebevědomí je klíčem k úspěšné kariéře a plnění společenského života. Spát nahý Vám pomůže stát se více sebejistými ve své vlastní kůži. A když jste spokojení s Vaším tělem takovým, jakým je, nezáleží už na tom, co si během dne vezmete na sebe.

7. Vylepšuje to Váš noční život.

Podle průzkumu více než 1000 lidí, kteří spí nazí, mají šťastnější manželství a vztahy. 57 % z nich uvedlo, že má s partnerem více plnohodnotný romantický vztah, ve srovnání s pouhými 48 % těch, kteří spí v pyžamech.

To může být vysvětleno kontaktem mezi kůží a kůží, jež uvolňují velké množství oxytocinu, nazývaného také „dobrý hormon“. Oxytocin zase způsobuje, že se cítíte uvolněnější a povznáší Vás náklonností k Vašemu milovanému.

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články