Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím měla začít! -
Menu

Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím měla začít!

Z průzkumu vyplývá, že jen 30 % z nás spí nahých a zbytek dává přednost spodnímu prádu, nebo pohodlnému pyžamu. Ale co je lepší pro Vaše zdraví? Ve skutečnosti má nahota během spánku pro lidské tělo více přínosů, než byste si mohli na první dojem myslet. I když nahota není pro všechny, měli byste ji určitě zvážit!

Ať už spíte nazí, protože je to pro Vás pohodlnější, nebo jen proto, že se Vám to líbí, zde je 7 zajímavostí, které jste pravděpodobně o nahotě a spánku netušili!

Proč je dobré spát nahý?

1. Pomáhá Vám to docílit hlubšího spánku.

Vědci z univerzity v Amsterdamu zjistili, že snížení teploty pokožky zvyšuje kvalitu spánku a snižuje počet případů, kdy se probudíte během noci. Spát nahý je dobrý způsob, jak snížit teplotu pokožky beze změny teploty Vaší ložnice.

Pyžamo navíc omezuje svobodu Vašeho pohybu. Spát nahý znamená, že se nemusíte starat o to, že se Vaše nohy uvězní, či nějak zkroutí, což Vám pomůže lépe a hlouběji spát.

2. Může Vám to pomoci zhubnout.

Bohužel to neznamená, že se stanete hubenější jen díky spánku, ale v kombinaci s dietou a pravidelným cvičením, správný spánek může pomoci lépe a rychleji hubnout. Podle výzkumníků přidružených k National Institutes of Health spánek v nižších teplotách zrychluje metabolismus a zabraňuje vývoji cukrovky.

Kromě toho zde hraje roli i hladina kortizolu, stresového hormonu. Když se během spánku přehříváte, Vaše hladina kortizolu zůstává vysoká. To může vést k nárůstu hmotnosti, zvýšené úzkosti, a dokonce k touze po nevyžádaném jídle.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Itálie přichází s unikátním a hlavně velmi přísným zákonem, který…

Po celém světě je od roku více a více myšleno na zvířata. A to v tom smyslu, že jsou hájena jejich…
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…