Domů TIPY A TRIKY Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím...

Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím měla začít!

Z průzkumu vyplývá, že jen 30 % z nás spí nahých a zbytek dává přednost spodnímu prádu, nebo pohodlnému pyžamu. Ale co je lepší pro Vaše zdraví? Ve skutečnosti má nahota během spánku pro lidské tělo více přínosů, než byste si mohli na první dojem myslet. I když nahota není pro všechny, měli byste ji určitě zvážit!

Ať už spíte nazí, protože je to pro Vás pohodlnější, nebo jen proto, že se Vám to líbí, zde je 7 zajímavostí, které jste pravděpodobně o nahotě a spánku netušili!

Proč je dobré spát nahý?

1. Pomáhá Vám to docílit hlubšího spánku.

Vědci z univerzity v Amsterdamu zjistili, že snížení teploty pokožky zvyšuje kvalitu spánku a snižuje počet případů, kdy se probudíte během noci. Spát nahý je dobrý způsob, jak snížit teplotu pokožky beze změny teploty Vaší ložnice.

Pyžamo navíc omezuje svobodu Vašeho pohybu. Spát nahý znamená, že se nemusíte starat o to, že se Vaše nohy uvězní, či nějak zkroutí, což Vám pomůže lépe a hlouběji spát.

2. Může Vám to pomoci zhubnout.

Bohužel to neznamená, že se stanete hubenější jen díky spánku, ale v kombinaci s dietou a pravidelným cvičením, správný spánek může pomoci lépe a rychleji hubnout. Podle výzkumníků přidružených k National Institutes of Health spánek v nižších teplotách zrychluje metabolismus a zabraňuje vývoji cukrovky.

Kromě toho zde hraje roli i hladina kortizolu, stresového hormonu. Když se během spánku přehříváte, Vaše hladina kortizolu zůstává vysoká. To může vést k nárůstu hmotnosti, zvýšené úzkosti, a dokonce k touze po nevyžádaném jídle.

Kam dál?

Ušetřete stovky měsíčně a přesto si užívejte čistotu svého domova! Babiččin trik, který nikdy nezklame!

Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší!

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

Trápí vás bolest kolen? S těmito triky se jí snadno a rychle zbavíte!

Tak toto je neuvěřitelné! Kate Middleton dokáže vytvořit pokaždé nový outfit a to i při nošení stejného oblečení! Jak to jen dělá?

Další články