Domů TIPY A TRIKY Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím...

Stydíte se spát nahá? Zde je 7 důvodů, proč byste s tím měla začít!

Z průzkumu vyplývá, že jen 30 % z nás spí nahých a zbytek dává přednost spodnímu prádu, nebo pohodlnému pyžamu. Ale co je lepší pro Vaše zdraví? Ve skutečnosti má nahota během spánku pro lidské tělo více přínosů, než byste si mohli na první dojem myslet. I když nahota není pro všechny, měli byste ji určitě zvážit!

Ať už spíte nazí, protože je to pro Vás pohodlnější, nebo jen proto, že se Vám to líbí, zde je 7 zajímavostí, které jste pravděpodobně o nahotě a spánku netušili!

Proč je dobré spát nahý?

1. Pomáhá Vám to docílit hlubšího spánku.

Vědci z univerzity v Amsterdamu zjistili, že snížení teploty pokožky zvyšuje kvalitu spánku a snižuje počet případů, kdy se probudíte během noci. Spát nahý je dobrý způsob, jak snížit teplotu pokožky beze změny teploty Vaší ložnice.

Pyžamo navíc omezuje svobodu Vašeho pohybu. Spát nahý znamená, že se nemusíte starat o to, že se Vaše nohy uvězní, či nějak zkroutí, což Vám pomůže lépe a hlouběji spát.

2. Může Vám to pomoci zhubnout.

Bohužel to neznamená, že se stanete hubenější jen díky spánku, ale v kombinaci s dietou a pravidelným cvičením, správný spánek může pomoci lépe a rychleji hubnout. Podle výzkumníků přidružených k National Institutes of Health spánek v nižších teplotách zrychluje metabolismus a zabraňuje vývoji cukrovky.

Kromě toho zde hraje roli i hladina kortizolu, stresového hormonu. Když se během spánku přehříváte, Vaše hladina kortizolu zůstává vysoká. To může vést k nárůstu hmotnosti, zvýšené úzkosti, a dokonce k touze po nevyžádaném jídle.

Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Kosmetické tipy, které Vám pomohou osvěžit Váš vzhled a být dobře upravené během chviličky!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

Další články