Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké další využití může mít v domácnosti. Jsou situace, kdy je nelepší sáhnout právě pro sůl a tak si výrazně usnadnit živit -
Menu

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké další využití může mít v domácnosti. Jsou situace, kdy je nelepší sáhnout právě pro sůl a tak si výrazně usnadnit živit

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla založena na tvrzení, že bez soli se nedá vařit. To ostatně ví každý, kdo se ve své kuchyni motal alespoň malou chvíli. Zároveň ale nelze opomenout fakt, že sůl je vhodná nejenom do jídla, ale že je vhodná i na řadu jiných věcí v domácnosti. Budete překvapeni, jak vám může tato věc za pár korun usnadnit život.

Mytí oken

Kupujete drahé čističe na sklo a výsledek přitom pořád není dokonalý a unikátní? Není třeba zoufat, jelikož je tu sůl. Právě tu doporučíme. Uvidíte, jak skvěle si poradí s jakoukoliv skvrnou. Její použití je přitom velmi jednoduché, jelikož vezmete 2 lžíce soli, které rozpustíte ve 3 litrech teplé vody. Tímto roztokem umyjte okna a uvidíte, že se budou konečně dokonale lesknout.

Praní prádla

Zdá se vám, že váš současný prací prášek je doslova k ničemu? Že se prádlo spíše sráží a také dochází k tomu, že bledne? Opět je na místě zvolit vhodného pomocníka v podobě soli. při každém praní jí dejte trochu do pračky a uvidíte, jak svěží a jak dokonale čisté vaše prádlo bude. Navíc tato metoda vyjde na pár korun.

Čištění červených skvrn

Je jedno, zda se jedná o skvrnu od krve, nebo se naopak jedná o skvrnu od vína. V obou případech pomůže také tento zázrak, kterým je sůl. Jakmile konkrétní místo znečistíte, na nic nečekejte a utíkejte do kuchyně. Na skvrnu nasypte velké množství soli, která zajistí, že do sebe zbytky krve nebo vína natáhne. Poté stačí klasické čištění, nebo praní.

Zubní hygiena

Chcete si vybělit zuby a také zlepšit zdraví ústní dutiny? Připravte si roztok soli a tím pravidelně vyplachujte ústa. Pokud chcete efekt znásobit, potom vám doporučujeme přidat ještě stejný díl další zcela běžné věci, kterou je jedlá soda. Stačí pár týdnů a vaše zuby i ústa budou zdravá.

Pocení nohou

Zjišťujete, že to není ani tím, jaké nosíte boty, ni tím, jaké nosíte ponožky? Problém je tedy ve vás. Proto je na místě snažit se pocení nohou zamezit. Opět to bude pomocí něčeho tak běžného, jako je sůl. Stačí smíchat 3 lžíce soli v 8 litrech vody a vytvořit roztok, ve kterém si budete každý den několik desítek minut máčet nohy. Následně uvidíte, že problém s pocením nohou bude minulostí.

Čistota trouby

Je ve vaší troubě špína? Potom smíchejte vodu, jednou sodu a sůl a máte čistící emulzi, se kterou bude jakákoliv trouba hned dokonalá. Pokud je ve vaší troubě také nepříjemný zápach, je možné ho snadno eliminovat jenom samotnou solí s vodou. Tu dáte do hrnce a zapnete troubu. Takto necháte 20 minut, poté trouby vypnete, necháte dalších 20 minut, troubu otevřete a vyvětráte. Po zápachu nebude ani památky.

Čištění kovů

Je na vašich měděných, nebo stříbrných věcech nepříjemný povlak, který způsobuje že vypadají omšele? Pokud ano, opět si můžete pomoci solí. Vytvořte silný solný roztok, do kterého vše na několik desítek minut namočte. A jaký bude výsledek? Naprosto dokonalý, jelikož vše se bude lesknout doslova jako nové.,

Ucpaný dřez

Ucpalo se vám umyvadlo a vy potřebujete, aby voda odtékala? Tak do něho nasypte soli, co se do něj vejde. Tu nechtě několik desítek minut působit. Potom zalijte trochou vařící vody a opět vše nechte působit po několik desítek minut. Následně zalijte litrem horké vody a poté máte jistotu, že voda bude odtékat jak má.

Péče o pleť

Ze soli, nejlépe té hrubozrnné, je možné si vytvořit velmi dobrý a také kvalitní peeling. Stačí smíchat sůl s trochou esenciálního oleje a poté začít s pozvolným čištěním pleti. A jaký je výsledek? Přírodní a levnou cestou podpoříte svou dokonalou krásu.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Vzala vidličku a stužku, když uvidíte, co udělala během několika…

Balíte někomu dárek, chcete na něj umístit mašličku, ale potom zjistíte, že ji neumíte uvázat? A pokud se vám to…
TIPY A TRIKY

Když mi sousedka ukázala, jak dokonale vyčistit troubu, věděla jsem,…

Pokud rádi pečete, víte dobře, o čem mluvíme. Čas od času je třeba troubu vyčistit a odstranit z ní veškerou nečistou…
TIPY A TRIKY

Vzala obyčejný alobal a takto ho navlékla na prkno. Nyní…

Baví vás žehlení? Pro mnoho lidí patří tato domácí práce mezi nejnenáviděnější činnosti vůbec! Ano, někdy to může být dost…
TIPY A TRIKY

Do bubnu pračky vložila 2 tablety do myčky nádobí. Když…

Pračku vnímáme jako velmi užitečný spotřebič, který udržuje naše prádlo stále dokola čisté a svěží. Zvlášť pokud máte malé děti,…
TIPY A TRIKY

Nemáte rádi loupání brambor? Poradíme vám jednoduchý trik. Tento muž…

Brambory jsou jednou z hlavních surovin, které v české kuchyni můžeme najít. Používají se při přípravě nejrůznějších pokrmů a upravují se na…
TIPY A TRIKY

Trápí vás zašedlé záclony? Přidejte k praní jedlou sodu, ocet…

Zná to většina z nás. Když si koupíme nové záclony, jsou nádherně bílé, a krásně tak prozáří i celý náš byt…