Sůl vylepší vaši pleť a kvalitu vlasů

Ačkoliv sůl všichni používáme každý den v kuchyni, tím to většinou končí. Přitom je to obrovská škoda. V minerální soli totiž najdete spoustu vzácných živin, které naše tělo potřebuje. Z docela obyčejné soli můžete rázem udělat šampón proti mastným vlasům, peeling na tělo a krém na chodidla.

Zbavte se mastných vlasů jednou pro vždy

Mastné vlasy jsou opravdu otravné. Jenže mít si každý den hlavu není taky příliš velká výhra. Jak z toho ven? Použijte následující recept. Pokud si s touto směsí budete mýt hlavu pravidelně, garantujeme vám, že po mastných vlasech bude veta.

Do lahvičky se šamponem nasypejte dvě až tři polévkové lžíce soli. Lahev zase zavřete a vše důkladně protřepejte. Šampon poté můžete používat dle potřeby. Optimální je si mýt vlasy každý třetí den, ale závisí na vaší aktivitě. Pokud hodně sportujete, můžete mýt častěji.

Čtěte také: Epsomská sůl je skvělá pro vaše nohy. Vyzkoušejte ji a uvidíte sami

Peeling na pokožku celého těla vrátí ztracené mládí a pružnost

Pokud máte doma hrubozrnnou mořskou nebo himalájskou sůl, tak ty se na následující směs hodí nejlépe. Smíchejte dvě polévkové lžíce hrubé soli ve čtyřech lžících kokosového oleje. Vše promíchejte. Nejlepší je okamžitě spotřebovat, ale můžete udělat i větší množství a uchovávat v lednici. Naneste na celé tělo. Peeling nejen vyčistí póry, ale posílí pružnost a navrátí pokožce ztracené mládí.

Krém na chodidla pro omlazení a proti zápachu

Peelingový krém na chodidla může vyřešit hned několik problémů. Za prvé pomůže od staré kůže a za druhé dokáže účinně bojovat proti zápachu chodidel. Smíchejte sůl a olivový olej jedna ku jedné. Stejně jako peeling můžete směsi připravit víc a skladovat ji na chladném a suchém místě v uzavíratelné nádobě. Krém byste měli na chodidla nanášet alespoň obden. Vaše kůže se okamžitě začne uzdravovat a hydratovat. A navíc zničíte nepříjemný zápach, který způsobují zákeřné bakterie.