David Hampl
30 listopadu, 2019

Toužíte po nějaké hezké dekoraci, ale nenapadá vás nic kloudného? Vyzkoušejte internet. Je plný nápadů a inspirací, které můžete s klidem doma vyzkoušet a okrášlit si tak své obydlí. Vyzkoušíte-li tento jedinečný nápad, získáte nádhernou okenní dekoraci. Váš domov se stane krásně útulným a pohodlným.

Vytvořte si soukromí

Následující metody jsou určené především pro ty, kteří touží po troše soukromí a rádi si zachovávají svoji intimní zónu. Zároveň ovšem nechtějí úplně zatemnit svůj domov, protože je pro ně sluneční světlo velmi důležité. Přináší příjemnou náladu a úžasné světelné podmínky. Je to ideální způsob pro nájemníky, kteří si chtějí vytvořit svůj prostor, aniž by jim do něj někdo koukal. Navíc při jakémkoliv stěhování mohou tuto dekoraci bez problémů odstranit.

Kukuřice, voda a štětec

Jak to tedy udělat a co všechno k tomu budeme potřebovat? Hlavním materiálem je kukuřičná mouka. Někteří si říkáte, co je to za nesmysl, ale právě kukuřičná mouka je na toto naprosto ideální. Přidá-li se do ní voda, z mouky se stane lepkavá pasta, podobná lepidlu. Pak už jen stačí vzít pár starých krajkových záclon a ustřihnout z nich pár kousků.

Následně si stačí vzít kartáček nebo štětec pomocí něhož natřete kukuřičnou pastu na okno. Poté nalepíte kousky záclon na lepivá místa a počkáte až pořádně zaschnou. Poté ještě jednou přetřete kukuřičnou pastou a máte hotovo.

Světlo stále proudí

Sami vidíte, že se jedná o opravdu jednoduchý způsob, jak si vytvořit soukromý prostor, ale zároveň nepřijít o přísun denního světla. Světlo k vám bude stále proudit, ale nikdo k vám už nebude moci nakukovat. Budete-li potřebovat okna umýt nebo dekoraci vyměnit, stačí použít vlhkou houbu. V případě stěhování nebo jiného přesunu, jednoduše okno umyjete vlhkou houbou, záclony odstraníte a okno bude vypadat jako na začátku, nikdo nic nepozná.

Sdílejte článek