Svatební dar měli otevřít při první opravdové hádce. Po devíti letech do krabice nahlédli a nestačili se divit, co se v ní nachází.

Svatební dary lidé řeší nejrůznějším způsobem. Někteří novomanželům do společné budoucnosti věnují peníze, jiní domácí spotřebiče nebo poukazy na romantický víkend. Tetička jistému americkému páru darovala dar nejzvláštnější a nejzáhadnější. Otevřeli jej až devět let po svatbě a byli nesmírně překvapeni. Co v krabici našli?

Zapovězený dar

Kathy a Brandon Gunnovi měli svatbu už před devíti lety a jediný z jejich darů zůstal dosud neotevřený. Darovala jim jej teta Alison, která se svým manželem žila ve šťastném manželství už padesát let. Proto si novomanželé představovali, že v balíku leží nějaká tajná zbraň na udržení manželství. A svým způsobem měli pravdu.

Tento dar měl podobu velké bílé krabice, na jejímž boku byla přivázaná velká obálka nadepsaná jasným vzkazem: „Neotvírat, dokud nedojde k první vážné neshodě.“

Čtěte také: Náš pes ukradl zubní protézy spící babičce a jeho úsměv se stal neodolatelným! Tyhle fotky se staly hitem internetu, to musíte vidět

Novomanželé se rozhodli doporučení tetičky Alison respektovat a dar nerozbalený po mnoho let ležel ve skříni. Dokonce oběma manželům sloužil jako měrná jednotka závažnosti jejich neshody.

Žádný spor nebyl tak hrozný, aby otevřeli krabici

„Samozřejmě, že jsme se během těch devíti let hádali, vyměňovali si názory, párkrát bouchly dveře a v některých chvilkách jsme si mysleli, že to vzdáme. Ale ani tehdy jsme krabici neotevřeli,“ vzpomíná na prožité chvíle Kathy a zamyšleně dodává:

„Myslím si, že jsme to neotevřeli, protože by to bylo znamení toho, že jsme selhali. To by znamenalo, že už nevíme, co dělat, abychom své manželství udrželi funkční. Pokaždé nás tento dar přiměl k přehodnocení obtížné situace. Je opravdu čas otevřít krabici? Byl to náš nejhorší spor? Strýc Bill říkával, že vždycky může být hůř.“

Krabici otevřeli pro inspiraci

Jednoho večera při láhvi vína manželé přemýšleli, co dát jako svatební dar společné kamarádce, která se měla za nedlouho vdát. Při přemýšlení si vzpomněli na dárek od tety Alison, který jim mnohokrát bez nadsázky zachránil manželství, aniž by se do něj podívali. Tento dar byl pro oba manžele ten vůbec nejužitečnější a zároveň nejzajímavější, i když vůbec netušili, co je uvnitř. A proto se po devíti letech a třech měsících rozhodli odhalit tajemství bílé krabice a podívat se dovnitř.

Obálka, na níž stál vzkaz o neotevírání, obsahoval další dvě uzavřené obálky s hotovostí. Jedna byla adresována Brandonovi a druhá Kathy.

Kathyina nesla vzkaz: „Jdi a kup si pizzu nebo cokoliv, co oba milujete. Napusťte si horkou vanu.“

Brandonova zase říkala: „Jdi a kup kytici květin a láhev vína.“ V krabici pak našli křišťálovou vázu, 2 křišťálové sklenice na víno, koupelovou pěnu a mýdlo.