Tablety do myčky nádobí se v domácnosti hodí každému. Na co je použít?

Tablety do myčky nádobí jsou velmi univerzálním čisticím prostředkem, který můžete využít pro dokonalou čistotu svého domova. Nezáleží na tom, jestli doma máte myčku nebo ne. Tablety by ve vašem domově chybět neměly. Podívejte se, jak můžete tablety využít u sebe doma a zjednodušit si celý úklid. Budete překvapeni, co všechno zvládnou udělat.

Prostředek proti zápachu

https://irecept.cz/

Zápach z odtoku nebo z pračky je velmi nepříjemný. V případě odtoku vložte tabletu do odtoku a pomalu zalijte horkou vodou (z konvice). Nechte chvíli působit a potom propláchněte octem. Jestli se chcete zbavit zápachu z pračky, vhoďte do bubnu 2 tablety a vyperte na prázdno.

Čisticí prostředek na troubu

Nezáleží na tom, jestli máte mastnou troubu, pekáče, plechy, hrnce nebo pánve. V každém případě můžete použít tabletu na jejich čištění. Rozpusťte tabletu v horké vodě, naneste na mastný a špinavý povrch a nechte působit po dobu 15 minut. Potom jen setřete čistým hadříkem.

Čtěte také: Hnojení rajčat ekologicky? Pomohou kompost, rohovina, kávová sedlina i vaječné skořápky!

Bělicí prostředek na oblečení

Teplá voda a tableta do myčky nádobí je skvělým spojením, když potřebujete odstranit skvrny z bílého oblečení. Jestli bojujete se skvrnami od potu, vyzkoušejte tento jedinečný trik. Do teplé vody vložte tabletu, nechte rozpustit a potom nechte oblečení odmočit. Následně všechno (i s tabletou) vložte do pračky a vyperte jako obvykle.

Čištění kovového nádobí

https://irecept.cz/

Vzhledem k tomu, že se jedná o tablety do myčky nádobí, můžete je skvěle využít pro čištění vašeho nádobí. Příbory budou nádherně lesklé, když je vložíte do roztoku vody s tabletou. Stejným způsobem můžete vyčistit i ostatní kovové předměty nebo plastové nádoby, které máte u sebe doma.

Jednoduché čištění toalety

https://irecept.cz/

Čištění záchodu není právě příjemnou činností. Proto musíte najít způsob, jak ho vyčistit jednoduše. Vhoďte tabletu do záchodové mísy a nechte ji působit přes noc. Nesmíte splachovat. Ráno bude toaleta dokonale čistá a bez nevzhledného vodního kamene. Potom stačí jen mísu vyčistit štětkou na záchod a spláchnout. A máte hotovo!

Zdroj: irecept.cz