David Hampl
29 června, 2019

V myslích lidí je zneužívání dětí obvykle spojeno s někým jiným, než jsou přímí rodiče, popřípadě s postavou otce. V našem případě tomu ale bylo naopak a právě otec zjistil, že dochází k týrání dětí jeho bývalou manželkou, tedy jejich skutečnou matkou. Situaci začal řešit, ale bohužel bylo už příliš pozdě.

Změna nastala po rozvodu

Někdy to v manželství neklapne. Stejný případ byli i Senad a jeho manželka Sanda, která se od svého muže odstěhovala k novému příteli. Jenže pár měl společně děti a jak tomu tak bývá, děti jsou na každém rozvodu tím největším problémem. Obvykle nastanou sice nepříjemné, ale běžné komplikace, jako je například:

  • Neshody ohledně střídavé péče
  • Nepřijetí nového přítele nebo nové přítelkyně jednoho z rodičů
  • Stres dítěte z rozdělení rodiny

V našem případě se však stalo něco mnohem závažnějšího. Ačkoliv rozvod vypadal zpočátku klidně a poměrně bezproblémově, začali se dít neskutečné věci. Malá Arina a její sourozenci chtěli žít se svou matkou a tak se s otcem děti vídaly jen občasně v rámci střídavé péče. On se o ně stále s láskou staral a ochotně je hlídal. Jednoho dne, když je měl opět na starost, si všiml, že mají na tělech modřiny. Znepokojilo ho to, ale sociální služba na straně matky a jejího přítele nenašla žádné pochybení. Senad tedy celou situaci nechal být.

Týrání vlastní matkou

Doopravdy podezřelá mu celá situace začala být až tehdy, když přišla dcera Arina s dalšími zraněními. Policie případ začala prošetřovat a našla rozdílnost ve výpovědích dětí a jejich matky Sandy. Ona i její přítel byli následně obviněni z několika trestných činů. Příběh tímto ale bohužel šťastně nekončí. Zranění, která malá Arina utrpěla, se ukázala velice vážná a neslučitelná se životem. Senad tak své dceři stačil jen dát poslední polibek na rozloučenou, dokud nevydechla naposledy.

Sdílejte článek