David Hampl
3 ledna, 2020

Koření nemusí být jenom něčím, co jídlo ovoní a také ochutí. Může se jednat o přísadu, která prospěje lidskému zdraví. V tu chvíli lze zajistit, že kdo jí jídlo s konkrétním kořením, ten bude dlouhodobě zdráv. A které koření je to nejlepší?

Seznamte se s kurkumou

Které koření je tím, které můžeme zařadit do skupiny těch zaručeně nejlepších? Je to kurkuma. Jde o exotický druh koření, který však bez problémů koupíme i u nás. Je známá hlavně pro svou charakteristickou lehce žlutou barvu, která dokáže zajímavě obarvit řadu jídel. Plusem kurkumy je i to, že jídlo skvěle dochutí, a tak dokáže nahradit řadu běžně používaných kořenících směsí. Pokud to budete dělat, tak i prospějete svému zdraví. A jak?

Ideální pro vyčištění těla

Kurkuma je skvělou volbou, pokud chcete vyčistit své tělo od celé řady škodlivin. Dokáže velmi dobře vyčistit vaše játra, stejně jako umí skvěle čistit i vaši krev. Je dobrým pomocníkem, pokud je vaším cílem zbavit se třeba různých toxinů, ale také volných radikálů a dalších látek, které organismus zatěžují i poškozují.

Má ochrannou funkci

Kurkuma má také velmi dobrou ochrannou funkci. Poklud budeme konkrétní, tak chrání lidské buňky před takzvanými volnými radikály, což vede k tomu, že zlepšuje zdraví, ale také dokáže zpomalovat procesy stárnutí. A to, jak pokud jde o projevy související s krásou, tak třeba projevy související s činností mozku.

Pomocník i u zákeřných nemocí

Různé studie jasně potvrzují, že kurkuma je také skvělou prevencí hlavně v případě rakoviny. Pomáhá ale i v případě, kdy hrozí takzvaná inzulínová rezistence. Dále nelze zapomínat ani na to, že dokáže pomáhat při léčbě artritidy. Má také blahodárné účinky na lidské srdce.

Zlepšuje metabolismus a podporuje hubnutí

I toto umí kurkuma. Pokud chcete podpořit činnost metabolismu a spolu s tím podpořit i hubnutí, zapomeňte na různé prášky na hubnutí. Je to právě kurkuma, která zabírá o poznání lépe.

Sdílejte článek