David Hampl
7 března, 2019

Po celém světě je mnoho matek. A jednou z nich je také Jaime Primak Sullivanová. Jde o spisovatelku, která je hrdou maminkou svých 3 dětí. Kromě své klasické literární činnost má také vlastní blog, na kterém se věnuje všemu, co s mateřstvím souvisí. A tak se zde lze dočíst celou řadu velmi zajímavých příspěvků. A byl to právě jeden, který se týkal zmrzliny, který mnoho lidí šokoval. Jednalo se o celkem netradiční krok, který souvisel s vyhozením zmrzliny.

Jak zněl příspěvek na blogu?

Začínal celkem ostře. Jaime Primak Sullivanová jasně uvedla, že podle některých je tou nejhorší matkou na světě. To proto, že s nimi šla do řetězce rychlého občerstvení, kde děti dostali chuť na zmrzlinu. Pro tu si samozřejmě došli k pultu, kde jim byla podána pracující brigádnicí. Jakmile děti obdrželi zmrzlinu přímo od ní, vzali si ji a šli si ji spokojeně sníst ke stolku. Tím příběh jenom začíná, jelikož co se stalo dále se zmrzlinou vás překvapí.

Chvíle klidu a poté jasný krok

Jaime Primak Sullivanová chvíli přemýšlela, co má udělat. Nakonec došlo k tomu, že dětem v klidu zmrzlinu vzala a vydala se s ní směrem k odpadkovému koši. To se neobešlo bez hlučných reakcí, jelikož děti nechtěli přijít o svou pochoutku. To se ale nakonec stalo, jelikož všechny tři zmrzliny byly vyhozeny a děti byly bez nich. Je jasné, že na to náležitě reagovaly. A nejenom ony, jelikož daného kroku si všimlo i okolí. Tu ženu ihned odsoudilo, jelikož nechápou, proč dětem kupuje zmrzlinu, když ji následně vyhazuje. Byla v tu chvíli za nejhorší matku na světě. To se ale začalo postupně obracet.

Proč zmrzlinu vyhodila?

Zmrzlina byla dobrá a chutná. Nic s ní nebylo. Důvod jejího vyhození byl jakási forma trestu pro její děti. Proč? Jelikož si Jaime Primak Sullivanová všimla, že když děti zmrzlinu dostávali, tak ani jedno nepoděkovalo. To jí samozřejmě šokovalo a zklamalo. Zatímco většina rodičů by připomnělo svým dětem, aby toto slovíčko řekli, tak ona ne. I proto, že by výchovný efekt nebyl tak velký, jako v případě, kterém udělala. Nechala své děti, ať si zmrzlinu vezmou a potom ji po chvíli vyhodila. To si zapamatovaly více, než jakékoliv napomenutí.

Důvod jim vysvětlila

Děti se samozřejmě ptaly, jaký byl onen důvod vyhození zmrzliny. Na to jim odpověděla zcela vážně. Bylo to proto, že vám zmrzlina byla natočena a podána obsluhou. Vy jste ale neřekli DĚKUJI. To se nedělá a je to špatné. Dost možná budete na stejné pozici brigádně pracovat a budete zklamáni a otráveni každým, kdo se na vás nepodívá a kdo vám také nepoděkuje. To proto byla zmrzlina vyhozena do koše. Je jasné, že v tu chvíli si děti jasně uvědomily, co udělali. Výchovný efekt byl skvělý.

Ta nejlepší matka

Nejprve to byla nejhorší matka na světě. A potom? Když se o všem rozepsala na svém blogu, tak sklidila celou řadu pochvalných reakcí. Najednou se stal pravý opak. Zatímco ve chvíli, kdy zmrzlinu vyhazovala ji každý odsoudil, tak když se lidé dozvěděli pozadí jejího příběhu, tak došlo k tomu, že ji začali chválit. Rázem byla pravým opakem, tedy tou nejlepší matkou. A to především z důvodu, že použila velmi zajímavou výchovnou metodu, která dala jejím dětem skutečnou lekci. Metodu, na kterou nezapomenout, oproti klasickému napomenutí všech ostatních rodičů, kteří jenom upozorní na to, že jejich potomek zapomněl poděkovat.

Sdílejte článek