David Hampl
6 června, 2019

Sice mluvíme o mamince, ale ne ledajaké. Když se řekne dané slovo, každý si pochopitelně představí ženu, která čeká dítě. Tak tomu ale v tomto případě není, jelikož matky mohou být i ve zvířecí říši. A právě toho se týká tento náš aktuální příspěvek. Danou maminkou není člověk, ale je to zvíře. Konkrétně je to pes, tedy fenka. Když otěhotněla, každý se velmi těšil na to, až se na světě objeví její štěňátko. A důvod k těšení tu skutečně byl. A velký.

Otec byl známý

U mnohých psů dochází k tomu, že fena otěhotní a dále není jasno v tom, kdo je vlastně otec. To se ale naštěstí netýká tohoto případu, jelikož zde musíme jasně říci, že otec je známý. Byl to kříženec ovčáka, který vypadal úžasně na první pohled. Bylo mu 13 let a jeho majitelé se o něj starali opravdu vzorně. To stejné ale můžeme říci i o fence rasy staffordshire, které byly 3 roky a která s daným psem otěhotněla.

Těhotenství nebylo úplně klasické

Nutno říci, že těhotenství této fenky nebylo zase až tak úplně klasické, jak každý očekával. To proto, že se jí břicho zvětšovalo až neúměrně. To potvrdil také veterinář. Nebyl to ale jediný problém, jelikož i když se očekávalo, že k porodu dojde za 2 měsíce, došlo k němu o pár dní déle. Na to však byli majitelé připraveni, jelikož na něco podobného je upozornil i veterinář.

Porod všem vyrazil dech

Velký den byl tady. Samotný porod, při kterém tato fenka všem vyrazila dech. Nikdo nečekal, že bude mít jenom jedno štěně. Ale že jich bude tolik, to nikdo nechápal. Její majitelé porod natočili, jinak by tomu asi věřil jenom málokdo. Kolik štěňat se podařilo porodit? Z daného čísla budete stoprocentně překvapeni. Není se čemu divit, jelikož jich bylo hned 13. Nevěříte? Podívejte se na video. To vás doslova dojme, jelikož nebudete věřit tomu, jak krásná štěňata dokázala tato fenka porodit. Zaslouží si obdiv.

Sdílejte článek