David Hampl
22 ledna, 2019

Někdo tetování miluje, jiný ho toleruje, další ho nesnáší. Většinou mluvíme o situacích, kdy si lidé prostě jenom chtějí nechat ozdobit své tělo nějakým obrázkem, který je napořád. Jedná se o jejich rozmar, jedná se o jejich sen, stejně jako se může jednat o určitý projev životního stylu. nejde ale o případ jediný, kdy je tetování poptáváno.

Jako zakrytí jizev, zdravotních problémů a jiných nedokonalostí

Jsou i takové poptávky po tetování, které mají za cíl především zakrýt různé zdravotní problémy. Jsou to výrazné jizvy, nebo jiná poškození, která se mohou objevit z důvodu zákroku, zranění, nebo třeba jako vrozená vada. Jak na následujících fotografiích uvidíte, jsou tatéři, kteří své řemeslo zvládají skutečně na jedničku. Na výsledku je to jasně vidět.

Nové prsty

Přijít o několik článků prstů není nic příjemného. Zákroky lékařů nikdy nejsou dokonalé. Když se do všeho vloží zkušený tatér, nikdo nepozná, že prstu něco chybí. Dokonalé.

Zakrytí popáleniny

Může se stát, že se objeví popálenina většího rázu, kterou moderní medicína nedokáže odstranit. Co ji však dokonale zamaskuje, to je inkoust. Stačí správný motiv a výsledek nemá chybu.

Využití jizvy

Velká jizva nemusí být jenom problém. Může se jednat o součást tetování, které nikdo jiný mít nemusí. Jako v tomto případě. Jizva je využita jako dokonalá kostra ryby.

Smazání vyrážky

Objevuje se vyrážka, která nepůsobí nijak příjemně? Tak proč ji nezakrýt? Stačí k tomu motiv lesa. Stromy zakryjí mnoho věcí v přírodě, stejně jako zakryjí nedokonalost kůže.

Využití pigmentu

Červený pigment na velké ploše může přitahovat negativní pozornost. Když toho využije tatér a přikreslí rozlitou sklenici, změní se pozornost negativní na pozitivní spojenou s obdivem.

Využití většího mateřského znaménka

Proč ho maskovat, když je naopak možné jeho zajímavé využití. Zvláště, pokud má tak ikonický tvar jako na obrázku. Tuto předělávku na ducha navíc zvládne každý tatér. Stačí jenom nápad a pár minut.

Zakrytí pupínků

Jsou na kůži takové, které už nezmizí? Mohou se zakrýt. A to minimalistickým barevným tetováním. Tatér je v tomto případě zamaskoval efektně vypadajícími květinami. Skvělý výsledek.

Jizva jako cesta ke 3D kérce

Ty jsou stále oblíbené. Jak zajistit, aby vypadala realisticky? Stačí mít pořádnou jizvu, která udělá efekt pily zajíždějící do kůže. Nutno dodat, že přesně toto byl i důvod vzniku jizvy. Skvělá vzpomínka.

Jizva jako zip

Proč ne. Jde o další zajímavý využití jizvy, stejně jako jde o unikátní nápad a také možnost nechat si vytvořit minimalistické tetování. Stačí na konec jizvy přikreslit jezdec zipu a výsledek je skvělý.

Popálenina zakrytá ohněm

Trošku morbidní spojení, ale proč ne? Popálenina může být zakryta tím, co ji způsobilo. Tedy ohněm. V tomto případě ale s využitím známé postavičky ze seriálu a komiksu Pokémon.

Oprava jizvy

Jizvu nedokáže opravit ani naše tělo, ani to nedokážou lékaři. Co zkusit opravit ji svářečkou? A ještě k tomu pod vodou? Přesně na toto cílí tento motiv. Kde je jizva výsledkem realizovaného sváření.

Zašívaná jizva

Co dělají s otevřenou ranou lékaři? Zašijí ji a výsledkem je jizva. V tomto případě je zašitá znovu. Tentokrát ale jenom s využitím inkoustu a motivu jehly, nitě a samozřejmě i klasické špulky.

Stačilo trochu stínování

Toto znaménko na první pohled vypadá jako mrkev. A tak nebylo třeba nic složitého vymýšlet. Stačilo trochu stínování a nať. Samotné znaménko pomohlo i k vytvoření zajímavého nakousnutí.

Něco infantilního

Jizvy na kůži mohou vzniknout i z důvodu sebepoškozování – v mladším věku. Tak proč je nezakrýt něčím, co má s mladým věkem také souvislost? Infantilní, ale na druhou stranu o dokonale vypadající.

Sdílejte článek