Tajemství hnojiva zahrádkářů bylo prozrazené: Nejvýživnější domácí směs, která spatřila svět – celá zahrada mi roste jako blázen!

Děláte si starosti, s čím budete v letošním roce hnojit svoji zahradu? Chcete vyzkoušet něco nového, účinného a zajímavého? Nebaví vás hnojit a zatěžovat půdu průmyslově upravenými hnojivy? Máte raději přirozenější postupy? V tom případě se vám určitě bude líbit náš dnešní tip na jedno z nejlepších hnojiv, které se kdy v zahrádkářském světě objevily. Po velmi dlouhou dobu bylo toto hnojivo tajemstvím, ale naštěstí ho pár dobrých lidí dostalo světlo světa. Díky tomu si budete moci vyzkoušet, jak toto tajemné a zázračné hnojivo efektivní. Neváhejte a jděte do toho, co nejdříve, nebudete litovat.

Porostou vám před očima

Začnete-li užívat toto úžasné domácí hnojivo, zažijete zázraky už během pouhých 2 až 3 dnů. Je prokázáno, že s použitím tohoto hnojiva se vám rostliny budou měnit před očima neskutečnou rychlostí. Rychlý růst není to jediné, protože jejich stonky budou navíc mnohem silnější a zdravější, než byly před tím. Nejlepší na tom všem je, že nebudete muset chodit nikam do obchodu nebo obstarávat nějaké složité materiály. Vše, co k přípravě domácího hnojiva budete potřebovat, najdete přímo na vaší zahradě.

Příprava a fermentace

Nyní se podíváme, jak si toto tajemné, ale účinné hnojivo připravit snadno a rychle. Na jeho přípravu budete potřebovat: posečenou trávu (v nejlepším případě bude-li v kombinaci s bylinkami, jetelem nebo třeba kopřivou), dále vodu a vědro. Tráva by měla být delší a měla by mít v sobě šťávu, nicméně by neměla být mokrý. Tuto trávu vložte do černého igelitového pytle na odpadky a nechte ji stát v pytli na teplém místě 2 až 3 dny, během čehož začne proces fermentace.

Čtěte také: 10 kreativních výtvorů, které z Vašeho domova vytvoří útulné místo pro život!

Litr na každou rostlinu

Během fermentace se v pytli zničí většina patogenů, housenek nebo hmyzu. Po uplynutí doby pytel rozvažte a jeho obsah nasypte do poloviny vědra a zalijte odstátou vodou. Nechte stát vědro 2 hodiny, poté jej sceďte a nalijte do konve. Pro každou rostlinu použijte alespoň litr hnojiva. Brzy poznáte, že tato výživa je pro vaše rostlinky tím pravým ořechovým.