Tajný recept naší babičky na kašel, astma a plicní onemocnění

Běžné nachlazení čas od času skolí každého. Objeví se teploty, horší dýchání, horečka, kašel, ucpaný nos a další problémy. Komu se toto stane, ten zamíří do lékárny a nakoupí zde za drahé peníze produkty plné chemie. Bohužel ne vždy umí pomoci. Proto je lepší znát i přírodní metody léčby, takzvané babské rady, které stojí pár korun, jsou prověřené generacemi a fungují dokonale.

Připravte si jednoduchý přírodní lék

Jeden takový tip, jednu babskou radu, pro vás v tuto chvíli máme. Naučíme vás připravit si unikátní a jednoduchý přírodní lék, který pomůže při kašli, dýchacích obtížích a při nachlazení obecně. Co k němu budete potřebovat? Ani nemusíte opustit své domovy, jelikož vše potřebné najdete doma. Konkrétně se jedná o toto:

  • 500 g cibule
  • 2 šálky javorového sirupu
  • 500 g třtinového cukru
  • 2 citrony 1,5 litru vody
  • 7 lžic medu

Co s tím? Jenom smíchat

Když máte vše po ruce, můžete se pustit do práce. Připravit si tento domácí lék opravdu není nic složitého. Jako první nalijte javorový sirup do hrnce a začněte ho zahřívat. Přidejte také cukr, šťávu z citronu, vodu a samozřejmě i med. Vše pozvolna vařte do doby, dokud nevznikne sirupovitá konzistence.

Čtěte také: Důchodkyně se za hodinu změnila na třicetiletou krásku. Ani milovaná rodina ji nemohla poznat

Potom přidejte nasekanou cibuli, vypněte sporák a nechte chladnout. Poté i s cibulí přelijte do uzavíratelné sklenice a váš lék na nachlazení, unikátní domácí sirup, je hotový. Takto ho můžete uchovávat i několik dní v lednici. Pamatujte, že největší sílu bude mít za několik dní, až dojde k tomu, že do něho cibule uvolní všechny své silné látky, které obsahuje.

Konzumace je snadná

A jak ho využít pro své zdraví? Hodí se jako pomocník na kašel a nachlazení, tak i jako prevence pro posílení imunity. Stačí se denně dát asi 3 lžíce sirupu v době, kdy jste nemocní. V době kdy jste naopak zdraví a chcete pouze posilovat imunitu, bohatě postačí lžíce tohoto sirupu, každé ráno, po probuzení, ještě na lačno.