Tak toto Vás překvapí! Zde je 11 potravin, o kterých jste nevěděli, že je můžete zamrazit! -
Menu

Tak toto Vás překvapí! Zde je 11 potravin, o kterých jste nevěděli, že je můžete zamrazit!

Každý ví, že mraznička je ideální pro uchování chlazených pokrmů, mas, či casseroles (dušené maso se zeleninou), ale tento užitečný kuchyňský pomocník je skvělý také pro mnoho jiných potravin. Plus, mrazák, nezáleží na tom jaký, funguje nejlépe, když je opravdu plný, protože uložené věci pomáhají udržet ostatní obsah mrazničky studený a společně tak udržují vnitřní nízkou teplotu.

11 potravin, o kterých jste nevěděli, že je můžete zamrazit!

Oříšky

Kvůli vysokému obsahu oleje mohou ořechy velice rychle žluknout. Už po dvou týdnech při pokojové teplotě se spousta olejů v různých typech ořechů začíná kazit, ovšem pokud ořechy zmrazíte, dojde ke zpomalení tohoto nechtěného procesu. Tu část ořechů, které hodláte spotřebovat téměř ihned, uložte do ledničky, jelikož neustálé otevírání a zavírání balení, které je uloženo v mrazničce, představuje větší riziko žluknutí. Zbytek zabalte do pytlíku a uložte do plastového sáčku do mrazničky.

Bylinky

Pokud uložíte bylinky přímo do mrazničky, zvadnou a ztratí svou přirozenou chuť. Pokud ovšem dodržíte jednoduchý postup, nic z toho se nestane. Trik je použití olivového oleje. Jednoduše nasekejte čerstvé bylinky jako šalvěj, oregano, tymián nebo rozmarýn a naplňte jimi formičky na ledové kostky přibližně do poloviny. Zalijte extra panenským olivovým olejem lehce pod okraj. Zabalte do potravinářské folie a nechte zmrazit přes noc. Poté vyjměte jednotlivé kostky a vložte do plastových sáčků do mrazničky. Když je budete potřebovat, jednoduše vhodíte kostku přímo do polévky nebo do pánve.

Přezrálé banány

Pokud vám doma přezrají banány, nezoufejte. Jsou výborné jako přísada do mnoha receptů, jako je banánový chléb či smoothie. Po pravdě, čím přezrálejší banán, tím bude smoothie sladší. Jednoduše použijte nůž k loupání banánu. Nevkládejte banán do mrazničky i se slupkou, jelikož zmražený banán není vůbec lehké slupky zbavit. Můžete je zabalit do potravinářské folie nebo je vložit do plastových sáčků. Odstraňte co nejvíce vzduchu a uložte je tak, aby nepřimrzly k sobě.

Pokud potřebujete banány pro smoothie, prostě je vhoďte do mixéru. Pokud se chystáte třeba právě na banánový chléb, nechte je přes noc rozmrznout v ledničce, nebo asi hodinu při pokojové teplotě.

Syrová vajíčka

Měli jste to štěstí, že se vám podařilo ulovit několik čerstvých vajec, ale neblíží se ani Velikonoce, ani neplánujete vše spotřebovat v nejbližší době? Pokud se pokusíte vajíčka zmrazit i ve skořápce, tekutina uvnitř se roztáhne, což povede k prasknutí skořápky a následnému nepořádku v mrazničce. Místo toho je rozklepněte do misky, smíchejte se špetkou soli. Buďte opatrní, abyste nepřimíchali příliš mnoho vzduchu, protože při rozmrazování může dojít k porušení vaječného žloutku. Vajíčka takto uložte v množství, které normálně používáte, do jednotlivých plastových sáčků až po dobu jednoho roku.

Kukuřičné klasy

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJnaturalllivingideas.com

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Tohle je geniální. Proč kupovat drahé a také škodlivé přípravky…

Plevel je na zahradách velmi obtěžující. A je jedno, zda se objevuje ve vašem trávníku, ve vašich záhonech, nebo třeba…
ZAJÍMAVOSTI

Víte, co nejvíce ovlivňuje vaše chování, váš charakter a také…

Mnoho lidí si myslí, že jeho chování a jednání ovlivní třeba výchova, to kde žije, nebo to s jakými lidmi se…
ZAJÍMAVOSTI

Narození děťátka je vždy úchvatnou chvílí. A co teprve ve…

Když vznikne nový život, je to vždy něco úžasného. A co teprve když se konečně objeví na světě. Jedná se…
ZAJÍMAVOSTI

Tento muž se rozhodl natočit krásu oceánu ze svého dronu.…

Drony jsou aktuálně velmi populární, jelikož díky jim je možné zaznamenat mnoho věcí z ptačí perspektivy. Na mnoho věcí mohou přinést…
ZAJÍMAVOSTI

Tato mořská bioložka chtěla prozkoumat velryby přímo pod mořskou hladinou.…

Tajemný svět pod mořskou hladinou má svá vlastní specifika a nebezpečí – své o tom ví i mořská bioložka Hauser,…
ZAJÍMAVOSTI

Když se toto kotě dostalo do útulku, začalo se chovat…

Bylo to velmi zvláštní kotě. Když ho pracovníci útulku našli, tak se nacházelo na ulici a jeho matka byla v nedohlednu.…