Tak tuto domácí květinu by měl mít doma každý: Nemusíte ji kupovat, stačí 1 list a takto snadno ji rozmnožíte!

Máte rádi květiny, ale nevíte, jakou si máte pořídit? Nemáte moc času na to, abyste se o květiny starali? Vyhovovala by vám květina, která potřebuje jen minimální péči? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu, neboť právě tato rostlinka, kterou pro vás dnes máme připravenou, je ideální volbou přímo pro vás. Péče o ní je jednoduchá a nepotřebuje mnoho vláhy. Navíc si ji nemusíte kupovat za drahé peníze, protože vám bude stačit jen 1 lístek. S jedním lístkem si můžete rostlinku mnohonásobně rozmnožit a udělat si tak krásné domácí prostředí. Tuto rostlinku by měl mít doma každý.

Z Madagaskaru do světa

Rostlinka zvaná Zamiokulkas se v naší oblasti objevuje čím dál častěji a u lidí se stává velmi oblíbenou pokojovou rostlinou. Důvod je jednoduchý, rostlinka je téměř soběstačná a péče o ní je velmi jednoduchá. Rostlinka nepotřebuje příliš mnoho vláhy a z toho důvodu se nemusí část zalévat. Hodí se tedy pro lidi, kteří nemají mnoho času na péči o květiny. Původ této rostlinky najdete na ostrově Madagaskar, ale díky její jednoduchosti se velmi rychle rozšířila do celého světa. Pokud byste si ji chtěli pořídit, určitě ji najdete v květinářství.

Odolná rostlina

Pokud bychom se na ni podívali blíže, pak se jedná o velmi odolnou rostlinu, u níž je velmi malá pravděpodobnost výskytu chorob. Jak už jsme psali výše, tak nepotřebuje mnoho vláhy a stačí ji zalévat jednou za 20 dní. Zde je samozřejmě nutné brát v úvahu aktuální roční období. V létě se určitě hodí zalévat častěji než v zimě. Každopádně její krásné listy dokáží s vaším domovem hotové zázraky.

Čtěte také: Připravte si jemné košíčky, které budete milovat. Doslova se rozplývají na jazyku, díky vláčnosti svého těsta. A to jenom díky tomu, že je do nich přidána jedna věc, která se obvykle do těst nedává. Co to je?

Přináší štěstí a peníze

Rostlinku se vyplatí mít doma, protože její přítomnost podle některých kultur přináší štěstí a peníze. V některých zemích je tato rostlinka součástí každé domácnosti, protože naplňuje prostor pozitivní energií. Její smaragdový odstín navíc patří k nejkrásnějším na světě a velmi snadno se tato rostlina rozmnožuje.

Stačí zasadit list

Lze ji rozmnožit dělením a jednotlivé trsy zasadit do samostatných květináčů. Je nutné přidat vzdušnější substrát s trochou písku, a kořeny by nikdy neměly plavat ve vodě. Bohatě stačí, když si pořídíte jeden list, ten zasadíte a vyroste vám zcela nová rostlina. Tu pak umístíte na místo se slunečním světlem, ale nikoliv na přímé a ostré slunce. Čas od času ji přihnojte tekutým hnojivem, v létě ve frekvenci 20 dnů. Uvidíte, že se jí začne dařit a váš dům naplní pozitivní energie.