Také jste kdysi skandovali Hašek na Hrad? Vaše přání se možná splní! Slavný brankář nevyloučil, že by se chtěl na hrad skutečně podívat. Nikoliv jako návštěvník. On uvažuje o kandidatuře na prezidenta! -
Menu

Také jste kdysi skandovali Hašek na Hrad? Vaše přání se možná splní! Slavný brankář nevyloučil, že by se chtěl na hrad skutečně podívat. Nikoliv jako návštěvník. On uvažuje o kandidatuře na prezidenta!

Jméno Dominik Hašek zná v naší republice asi každý, především jako jméno jednoho z hrdinů hokejového olympijského turnaje v Naganu před více než dvaceti lety. Někdejší hokejový brankář se v současné době věnuje především podnikání, ale před několika dny v rozhovoru pro Rádio Impuls prohlásil něco velmi překvapivého – nevyloučil možnou kandidaturu na českého prezidenta.

Heslo Hašek na Hrad se možná naplní

Vlastně se dá tak trochu říci, že pokud Hašek na příštího prezidenta opravdu kandidovat bude, naplní tak přání mnoha českých fanoušků a příznivců hokeje, kteří právě po onom legendárním vítězství v Naganu skandovali heslo Hašek na Hrad. Dnes, po mnoha letech, Hašek v rozhovoru pro rádio připustil, že si to dokáže představit.

Dominik Hašek se poslední dobou o politiku začal aktivně zajímat a zároveň se do ní i zapojovat. Letos v květnu například vystoupil na demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii, která se konala na Václavském náměstí a byla namířená proti současnému premiérovi Andreji Babišovi. Ve svém projevu Hašek premiéra kritizoval nejen za to, že je trestně stíhaný, ale také za jeho spolupráci s komunistickou Státní bezpečností.

Ještě je čas se rozhodnout

Olympijský vítěz a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu se v současné době věnuje podnikání, konkrétně výrobě nealkoholických energetických nápojů, předtím neúspěšně podnikal v oblasti sportovního oblečení se svou značkou Dominátor. Hašek připustil, že i když ho jeho současná práce baví, tak politika ho opravdu velmi zajímá, a dokonce ji i několik hodin denně studuje. Zároveň ale uznal, že zatím má velmi malé zkušenosti, a tak se doopravdy rozhodne až v následujících dvou třech letech. Jen pro upřesnění dojdeme, že příští prezidentské volby by se měly konat na začátku roku 2023. Jako jednu ze svých kvalit, které by se mu v případě prezidentské kandidatury hodily, uvedl, že rád dělá věci zodpovědně a funkce prezidenta velmi zodpovědná je.

První prezident „sportovec“

Jen pro upřesnění dodejme, že Dominik Hašek by byl prvním prezidentským kandidátem z tak zvaně sportovního prostředí, ale ne prvním kandidátem, který nepochází z politiky. V minulých prezidentských volbách, které se konaly v roce 2018, kandidoval například fyzikální chemik Jiří Drahoš, lékař Marek Hilšer, textař a podnikatel Michal Horáček či zpěvák, skladatel a hudební vydavatel Petr Hannig. Zda někteří z nich budou kandidovat i v příštích volbách zatím není jasné a případnou kandidaturu zatím neoznámil ani nikdo jiný, ať už ze světa politiky nebo mimo politiky. Není se čemu divit, kandidaturu je možno odevzdat nejpozději dva měsíce před plánovaným prvním kolem prezidentských voleb, tedy někdy do začátku listopadu roku 2022. Nechme se tedy překvapit, zda jedna z kandidátních listin bude patřit i Dominiku Haškovi.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Otec a jeho dcera nalepili mince na podlahu. To, co…

Když uvidíte začátky projektu, určitě se pomyslíte „je hezké, že otec tráví čas se svou dcerou, ale mohli si najít…
ZAJÍMAVOSTI

Eva Pilarová všechny šokovala. Rozhodla se upřímně promluvit a řekla…

Eva Pilarová je nejenom známou zpěvačkou, ale byla také hlavní účastnicí pohřbu, který měl zesnulý Karel Gott. Je jasné, že…
ZAJÍMAVOSTI

V životě nedělejte tyto chyby při první pomoci, popálenině nebo…

Znáte základy první pomoci? Je to naprosto nezbytná věc, ale přesto by mnoho lidí odpovědělo jen dost nejistě. Jakmile jde…
ZAJÍMAVOSTI

Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty.…

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému…
ZAJÍMAVOSTI

Způsob, jakým překřížíte prsty, ukazuje, jaký druh člověka jste

V klidu se posaďte, sepněte ruce a překřižte prsty. Prohlédněte si své ruce a podívejte se na to, jakou polohu vaše…
ZAJÍMAVOSTI

Tyto škodlivé potraviny jsou pro vaše tělo pohromou v případě,…

Mnoho lidí sice ví, co je pro jeho tělo zdravé, ale už neví, kolik může daných potravin sníst, stejně jako…