Také patříte do skupiny těch, kteří celkem pravidelně močí ve sprše? Je toto chování nehygienické a odsouzeníhodné? Podle posledních studií rozhodně ne. Odborníci říkají, že vykonávat potřebu ve sprše je správné!

Patříte mezi ty, kteří si ve sprše zároveň rádi uleví od plného močového měchýře? Tíží vás při tom pocit hanby a osten výčitek, že děláte něco špatného, něco, co se nesluší? Tak už nemusíte! Podívejte se, co to o vás doopravdy vypovídá. Budete překvapení!

Čůrat nebo nečůrat – toť otázka

Návyky osobní hygieny jsou ve společnosti stále ožehavým tématem, o kterém se příliš nemluví. Natož o kontroverznějších otázkách, jako je například právě močení ve sprše. Názory lidí se na tuto záležitost razantně liší – jedni patří mezi zastánce tohoto „dva v jednom“ uzpůsobení, druzí se při pouhé představě toho, že někdo ve sprše močí, neskrývaně hnusí.

Ať už patříte mezi jakýkoliv tábor, je třeba si uvědomit, že jde jen o váš názor a vaše návyky. Pravdou ale zůstává, že ve sprše čůrá většina populace (a to jsou jenom ti, kteří to přiznali), takže se to dá nazvat normálním chováním.

Čtěte také: Silnice byly zapadané a tak se muž rozhodl, že si cestu zkrátí lesem. Ještě že to udělal, jelikož zde nalezl něco, čemu nemohl uvěřit. Co se zde válelo jenom tak pohozené? Ani on to nechápal

Výčitky? Ty mít nemusíte

Kolem močení ve sprše se vznáší aura nepřekonatelného tabu. Lidé se raději k této činnosti nepřiznávají a pokud na to náhodou někde přijde, řeč, raději sklopí oči a předstírají, že jich se to v žádném případě netýká.

Nejčastějším argumentem, který se při diskuzi o močení ve sprše používá, je ten, že to není hygienické. Paradoxem je, že tento argument není pravdivý. Vzhledem k tomu, že moč je sterilní tekutina, vám žádné hygienické riziko nehrozí. Ba právě naopak – moč se doporučuje používat například k dezinfekci ran (ale to už je pro opravdu silné žaludky).

Vědecký průzkum ale dokázal, že se za čůrání ve sprše vůbec nemusíte stydět. Kromě toho, že se neomezujete, zároveň děláte dobrý skutek pro matku přírodu – šetříte vodními zdroji. To, co by se mohlo zdát jako ponižující přiznání, z vás najednou udělá nezištného ochránce přírody.

Životní prostředí si zaslouží každou pomoc

V poslední době se hodně mluví o tom, že životní prostředí nemá ideální podmínky a lidé se o ně nedostatečně starají. Dlouhá období sucha a horka tuto situaci ještě více ztížila a vyhrotila – v přírodě není dostatek vody a ta tak pomalu usychá.

Vědci tak došli k překvapivému poznání – lidé, kteří čůrají ve sprše, vlastně výrazně pomáhají přírodě tím, že šetří zásoby vody a neplýtvají tak stále cennějšími zásobami vody. Pojí se k tomu naprosto jednoduchá matematika – každé spláchnutí (po močení) spotřebuje asi 6 litrů vody. Statisticky:

  • Člověk použije záchod 5–10krát denně
  • Vypotřebuje tak 30–60 litrů vody denně

Pokud se jednou denně vymočíte ve sprše, ušetříte tak 6 litrů vody. To je asi 2 190 litrů vody za rok – a to je jenom úspora za jednoho člověka.

Nestyďte se za močení ve sprše – pomáháte tak přírodě a tím i všem ostatním – a to včetně těch, kteří se jen při představě čůrání ve sprše znechuceně ušklíbnou.