Také rádi spíte s dekou, nebo polštářem mezi nohama? Přečtěte si, co...

Také rádi spíte s dekou, nebo polštářem mezi nohama? Přečtěte si, co to o Vás vypovídá!

Některé ženy rádi spí s přikrývkou mezi nohama. Víte proč a co to vlastně znamená? Koneckonců, u mužů tento zvyk není typický. Co více, stejné ženy, které obepínají nohami deku, nebo polštář, když jsou samy, nemají ani problém si o partnera v posteli opřít nohu. Zvláštní zvyk, že?

Existuje však jak psychologické, tak fyziologické vysvětlení. Začneme tím prvním, které hraje rozhodující roli.

Žena, která si hodí nohu přes svého partnera, se snaží o podvědomou kontrolu situace. Je to podobný princip, jako kdyby si přítele v posteli připoutala. Hmatové vjemy jí dávají na vědomí, že je blízko, že nikam neodešel.

Když je partner blízko, pak se nemusí starat a může klidně spát. Spí-li žena sama, pak tak činní automaticky s přikrývkou, či polštářem.

Takováto iluze pomáhá ženám se uvolnit. Ženy, které nepoužívají deku ani polštář, aby se uklidnily, prostě věří, že přítomnost člověka, na něhož se lze spolehnout, není v této fázi života tím nejdůležitějším.

Takovéto ženy většinou spí ve fetální poloze, na zádech, na žaludku a podobně. Tyto postoje odrážejí další psychické stavy a potřeby.

Ženy milují objímat své blízké nohama v průběhu spánku. Když u sebe zrovna žádné milované nemají, veškerou lásku dávají dece, nebo polštáři. Koneckonců, deka je podle definice vždy teplá a měkká, stejně jako milovaná osoba.

Pokud jde o fyziologii, někteří lidé si pokládají deku mezi nohy, aby jejich tělo bylo v pohodlné pozici. Například, když Vás píchají nohy, které jste si nestihli oholit, je toto způsob, jak tento problém jednoduše vyřešit.

Když se nohy zahřejí, navzájem se dotýkají a potí, deka mezi nimi hraje důležitou termoregulační roli.

Někteří lidé mají problémy s páteří. Jedna noha, která tlačí celou noc svou váhou na tu druhou, může způsobovat bolesti v dolní části zad. Přikrývka zde působí jako měkká opěrka pro horní nohu.

Společný názor, že přikrývka mezi nohami ženy ukojuje její tělesné potřeby, není pravda. Koneckonců, během spánku se nedotýká jejích pohlavních orgánů. Spíše jí dává pohodlí než spokojenost.

Ne tak dávno se začaly vyrábět speciální polštáře pro těhotné ženy, jejich tvar je anatomický a ideální pro spánek.

Popularita a relevantnost takovýchto polštářů přiměla výrobce, aby přemýšleli o uvolnění produktů i pro ty, kterým chybí objetí a fyzická intimita. Objímání polštáře během spánku pomáhá vyplnit chybějící místo.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Tisk
ZDROJofigenno.com
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Vzdali byste se královského titulu pro svého milovaného? Klobouk dolů, japonská princezna Mako nad tím reálně uvažuje!

Zajímá Vás, jak se s rozvodem vypořádávají celebrity? Ashton Kutcher se po rozvodu s Demi Moore stáhl do ústraní do opuštěných lesů!

Buďte taky součástí ohromujícího resortu na Bora Bora, kde tráví líbánky řada celebrit!

Ať si říká, kdo chce, co che, Melanie Trump je zkrátka kus! Podívejte se, jaké jsou její tipy a triky, aby si udržela takovýto vzhled!

Chtěli byste bydlet vedle Kevina Spaceyho? Teď máte příležitost! Ukázalo se, že jeho soused prodává svůj penthouse v centru Londýna!

Další články