Takto jednoduše si zvolíte to správné oblečení podle tvaru Vašeho těla!

Jdete kolem výkladní skříně a najednou se to stane. Nádherné šaty, které Vás okouzlí. Je to láska na první pohled. No na ten druhý si řeknete, že mně přece na mou postavu nebudou pasovat. Zní Vám to povědomě? Neznamená to, že je něco špatného s Vaším tělem. Jasné, každý máme nějaké nedostatky, nějaké to kilo navíc. Prozradím Vám, není všem dnům konec. Zvolte si ty správné kousky oblečení podle typu Vašé postavy a budete vždy vypadat absolutně úžasně.

Jablečný tvar

postava2[hana-code-insert name=’google‘ /]Noste oblečení, které zejména přitahuje pozornost na střední část Vašeho těla, a tedy na pás. Výstřih do tvaru písmene „V“, šaty s vypasovaným pasem a šaty střižené do tvaru písmene „A“ jsou pro Vás ta správná volba. Vybírejte si sukně, které vyformují Váš pás a těsně pod ním se rozšiřují. Vyhýbejte se objemným bundám a topům. Zkuste vrstvit, do šatníku přinést tuniky a volnější topy. Vyhněte se také „skinny“ džínům a raději zvolte pánský nebo cigaretový střih s kapsami vzadu.

Hruškovitý tvar

postava3Pokud zvýrazníte Vaše ramena, trochu vyrovnáte tvar Vaší postavy. K tomu můžete použít šátky, pašmíny a dlouhé náhrdelníky, které Vaši postavu prodlouží. Vybírejte si do vrchní části dříve vzorované topy, topy s nabýranými rukávy a také můžete obohatit svůj dekolt pomocí jemného výstřihu. Ani čepice není špatný doplněk. Měli byste se vyhnout obtaženým kalhotám, capri kalhotám a příliš krátkým sukním. Zvonáče jsou in. Ty na Vás budou vypadat úžasně. Na spodní části byste měli zvolit spíše tmavší odstíny, lehčí materiály, které se skvěle hodí k pestrobarevným vrškům.

Obdélníkový tvár – chlapecká postava

postava4[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pokud nemáte přirozené křivky, můžete použít oblečení a doplňky k jejich vytvoření. Vyzkoušejte pásek v nejužší části Vašeho pásu, čímž ho zdůrazníte. Noste šaty, které zvýrazňují pás. Máte ploché a krásné bříško? Nebojte se crop topů nebo tedy takových, které budou končit někde při bocích. Pokud chcete, aby Vaše prsa působily opticky větším dojmem, měli byste v této oblasti zvolit různé „načepýřené“ topy. Zvolte takové doplňky, které Vám dodají požadovaný objem. Důležitá je i spodní prádlo, která dokáže udělat zázraky a vyformuje Vaše tělo do požadovaných tvarů. Správně střihy sak, topů a šatů vytvoří dokonalou iluzi přesýpacích hodin.

Tvar přesýpacích hodin

postava5Takový tvar je snem asi každé ženy. Dokonale ženská postava. Štíhlý dřík a pás, větší boky a větší prsa. Vždyť kdo by nechtěl mít postavu jako Beyoncé? Zvýrazněte Vaše křivky. K tomu je nezbytně nutné vybrat oblečení, které bude upozorňovat právě na Váš štíhlý pas. Vyhněte se kouskům, ve kterých vypadáte jako „v pytli“. Pás je Váš největší trumf a pokud ho zvýrazníte, stoupne i Vaše sebevědomí. Vyberte si dobře padnoucí spodní prádlo a pokud máte velké poprsí, přizpůsobte tomu i typ podprsenky. Vyhněte se podprsenkám bez kostic a polštářků, tedy takový, které jakoby neměly žádnou strukturu. Výstřih ve tvaru písmene „V“ je ta správná volba a také různé košile, ale i sukně s vysokým pasem.