Takto ovlivňuje spánek na levé straně vaše zdraví. Tohle by si měl přečíst opravdu každý

Každý má svou oblíbenou polohu na spaní, kterou považuje za nejvhodnější. Věřte tomu nebo ne, spánkové držení těla dle Vašeho výběru skutečně může ovlivnit váš život a celkový zdravotní stav. Například, spaní na levé straně přináší celou řadu výhod.

Zdravější srdce a detox

Spánková pozice může zlepšit výkon vašeho srdce, protože levá strana srdce je zodpovědná za čerpání a distribuci krve v celém systému. Celkově lze říci, že se zlepší výkon vaší aorty a dolní duté žíly, která distribuuje krev do srdce.

Jste-li těhotná žena, pak je pro vás mnohem přínosnější, pokud se pokusíte spát na levé straně, a to zejména pokud jste v trimestru.

Čtěte také: Slyšeli jste, jaké léčivé vlastnosti má Astragalus neboli Kozinec? Pokud ne, je na místě se na celý tento jejich výčet podívat blíže. V tomto vám pomůže

Spaní na levé straně také zvyšuje odvodňovací funkci lymfatického systému. Lymfatický systém v těle hraje důležitou roli při odstraňování toxinů a nečistot. K tomu dochází proto, že lymfatický systém běží v hrudní kanále, který je umístěn na levé straně těla. Spaní na levé straně dokáže ve skutečnosti zlepšit proces detoxikace.

Ochrana jater a sleziny

Spaní na levé straně chrání játra před přetížením. Vaše játra se nachází na pravé straně těla a obvykle jsou přetížené, pokud spíte na pravé straně. Chcete-li, aby váš systém byl správně detoxikován, budete muset spát na levé straně.

Zvýšení funkci sleziny je také důsledkem spaní na levém boku. Slezina je umístěna na levé straně a při spaní rovněž.

Žádná žáha a lepší střeva

Zabraňuje také pálení žáhy. Refluxní choroby jícnu a žaludečních šťáv známé jako pálení žáhy mohou zmizet, pokud spíte na levé straně.

Zlepšuje střevní prostředí. Spaní na levém boku pomáhá vašemu systému k odstranění odpadu a toxinů. S cílem zlepšit proces odstraňování toxinů, budete muset začít spát na levé straně. Gravitace vám pomůže.

Pokud tedy máte nějaké zdravotní potíže a stále spíte na pravé straně, je možná čas své spaní přehodnotit.