Takto se cítíte, když zemřete. Lidé, kteří zažili svou smrt, přinášejí fascinující tajemství z posmrtného života a je až k neuvěření, co se během toho dané cesty na druhý břeh děje.

Určitě jste už někdy slyšeli termín klinická smrt. Jde o jedinečný stav, který se v medicíně zase tak často neděje, nicméně když už klinickou smrt někdo zažije, pak se jedná o něco opravdu zajímavého. V tomto stavu mohou pacienti zažívat spoustu pocitů a zážitků, o kterých nemáme ani ponětí. Každý by chtěl vědět, co ho po smrti čeká, a zda se má bát nebo má být v klidu. Z toho důvodu začali vědci a odborníci tato stavy zkoumat. Ptají se lidí, kteří zažili klinickou smrt a znovu se vrátili mezi nás, živé. Některé případy jsou opravdu velmi zajímavé. Jedním z případů je případ sportovce Boltona.

Umíral celý den

V tomto případě se jedná o legendárního fotbalistu Muambu Boltona, který zkolaboval během fotbalového utkání proti Tottenhamu v roce 2012. Lékaři ho museli přivést zpět k životu, protože v 78.minutě zápasu spadnul na zem a nebyl schopný pohybu. Podle lékařů prakticky umíral celý den, takže zkolabování už bylo jen vrcholem. Samotný fotbalista zažíval závratě a pocity, které nikdy předtím nezažil. Jakmile na hřišti začal vidět dvojitě, věděl, že něco není v pořádku. Naštěstí se podařilo fotbalistu vrátit zpět k životu. Svoji smrt ovšem zažil, a proto se stal populárním.

Jasné světlo

Literatura uvádí, že něco podobného zažil francouzský lékárník v 18.století. Měl velmi silnou horečku a zažil divné pocity. Měl pocit, že vše vidí jasně a kolem něj se rozprostíralo jasné světlo. Myslel si, že se dostal do nebe. Zažil ovšem klinickou smrt, ze které se probudil.

Čtěte také: Jaké zdravotní výhody má plnovous v zimě?

Mír a harmonie

Před 15 lety vznikl výzkumný tým zaměřený na výzkum posmrtného života. U jednoho 63letého pacienta došlo k infarktu a následné klinické smrti. Vzápětí se ho tým zeptal, co zažil během své smrti. Stejně tak se zeptali dalších sedmi lidí, kteří něco podobného zažili. Téměř všichni odpověděli, že cítili mír a harmonii po celém těle. Jeden z nich řekl, že stál na hoře a musel skočit dolů. Některé výzkumy také tvrdí, že pacienti během klinické smrti mohou své pocity vnímat i na jiném místě planety. Vše ovšem nasvědčuje tomu, že mezi životem a smrtí se všichni cítili velmi dobře.