Taky jste jako malí zbožňovali ruskou zmrzlinu? Zkuste si ji doma vyrobit a zavzpomínat na staré dobré časy. Příprava Vám zabere jen pár minut!

Ruská zmrzlina jako za starých dobrých časů! Někteří z nás už možná zapomněli na nezaměnitelnou chuť této klasické zmrzliny z mládí. V současnosti už je těžké ji najít i v obchodech, proto Vám přinášíme tento rychlý recept na výrobu ruské zmrzliny v pohodlí svého domova. Na přípravu Vám postačí jen 4 základní ingredience. Nutno dodat, že zmrzlina je odzkoušená a velmi výborná. Můžeme jen doporučit!

Co budete potřebovat

  • 200 ml mléka
  • 4 žloutky
  • 500 ml smetany ke šlehání
  • 200 g cukru

Jak na to?

Nejprve si připravte misku, do které dejte 4 žloutky. Následně uvařte mléko, které nechte úplně zchladnout. Poté přilijte do mléka žloutky s cukrem. Tím docílíte toho, že mléko zhoustne. Celou směs potom přiveďte k varu a následně nechte opět vychladnout.

V této fázi přichází na řadu ruční šlehač, pomocí něhož ušleháme smetanu. Nakonec všechny připravené suroviny smícháme a nalijeme do připravených formiček. Finálním krome je už jen strčit formičky do mrazáku a vyčkat pár hodin.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Dobrou chuť!