David Hampl
7 října, 2017

Protože víme, že problém krátkých řas trápí mnoho žen po celém světě, našli jsme pro Vás některé jednoduché způsoby, které snadno přispějí k růstu Vašich řas, aniž byste se museli uchylovat k drahým procedurám v salónech krásy.

Kombinace řasenky a vitamínu E

[hana-code-insert name='google' /]Proč to funguje? Kombinace zlepšuje průtok krve a stimuluje růst vlasů.

Jak postupovat? Použijte speciální štětec, nebo důkladně umyjte kartáček ze staré řasenky. Použijte několik kapek vitamínu E a kartáčujte řasy každý den po dobu 5 minut alespoň dvakrát denně.

Oleje

Proč to funguje? Castor, kokos a olivové oleje obsahují mastné kyseliny, které poskytují výživu folikulům a udržují řasy zdravé.

Jak postupovat? Dejte kapku oleje na čistý kartáček, nebo prst a naneste ho na řasy před spaním. Můžete použít jeden olej, nebo směs.

Ropná vazelína

Proč to funguje? Ropná želva zklidňuje a hydratuje suché řasy.

Jak postupovat? Opatrně aplikujte trochu vazelíny štětcem, nebo prstem před spaním. Zabraňte kontaktu s očima. Umyjte si ráno důkladně tvář.

Dobrá výživa

Proč to funguje? Nedostatek vitamínů může vést ke ztrátě vlasů a řas.

Jak postupovat? Jezte více bílkovin, vitamínů a potravin bohatých na mastné kyseliny: ořechy, maso, ryby, vejce, ovoce a zeleninu.

Zelený čaj

[hana-code-insert name='google' /]Proč funguje? Zelený čaj obsahuje antioxidanty a vitamíny, a proto se používá v kosmetických přípravcích a při léčbě vypadávání vlasů.

Jak postupovat? Udělejte si šálek silného zeleného čaje, nechte ho vychladnout a aplikujte ho dvakrát denně pomocí vatového tampónku ke kořínkům řas.

Aloe vera

Proč to funguje? Aloe vera a maso jsou dobré pro posilování a výživu vlasů.

Jak postupovat? Vezměte čerstvý list aloe, stlačte několik kapek šťávy a aplikujte na řasy. Nechte přes noc a umyjte si oči ráno. Chcete-li zlepšit efekt, smíchejte šťávu z aloe s olivovým olejem.

Masáž

Proč to funguje? Masáž zlepšuje výživu řas a stimuluje jejich růst.

Jak postupovat? Umyjte si ruce. Použijte několik kapek olivového, nebo kokosového oleje na prsty a masírujte oční víčka a řasy po dobu 5 minut. Opakujte tento postup několikrát týdně.

Maska z vajíček

Proč to funguje? Vejce obsahují biotin a vitamíny skupiny B, které napomáhají posílení vlasů a řas, a zabraňují jejich ztrátě.

Jak postupovat? Smíchejte 1 vejce a 1 PL glycerinu, nebo vazelíny. Aplikujte směs na řasy. Opakujte postup třikrát týdně po dobu několika měsíců.

Odličování

Proč to funguje? Ponechání řasenky před spánkem se rovná zanechání vlasového spreje na vlasech přes noc. Pokud se řasy dotýkají polštáře, mohou být poškozeny.

Jak postupovat? Důkladně odstraňte veškerý make-up. Použijte odličovač, nebo olivový olej, který je také dobrým čisticím prostředkem.

Pauza od make-upu

[hana-code-insert name='Dole' /]Proč to funguje? Komponenty v některých řasenkách, například voděodolných, mohou zvýšit křekhost řasů.

Jak postupovat? Čas od času si dejte očím trochu odpočinku, nejméně 1-2 krát týdně. Neváhejte vyhodit starou řasenku každých 3-6 měsíců, abyste se vyhnuli oční infekci.

Sdílejte článek