David Hampl
22 listopadu, 2019

Dnes vám přinášíme příběh plný emocí, slz, odvahy, odhodlání a síly lidského ducha. S některými lidmi se osud vůbec nemazlí a připraví jim podmínky, jenž dotyčnému pěkně zkomplikují život. Takový člověk se pak musí spolehnout na pomoc ostatních, bez nichž by byl naprosto ztracen. Ne ovšem všichni takto znevýhodnění lidé vzdávají své touhy. Někteří se dokáží namotivovat k úžasným výkonům, nad kterými mi pak ostatní jen kroutí hlavou, samozřejmě překvapením a radostí. Příběh tohoto muže je jedním z nich.

Kodi hvězdou

Před nějakým časem se na internetu objevil detailně popsaný výkon Kodiho Lee, který se účastnil kvalifikačního kola v americké soutěži s názvem Americans Got Talent. Kodi zde předvedl opravdu neuvěřitelný výkon a všem dokázal, že disponuje obrovským hudebním talentem. Zajímavé na tom ovšem bylo to, že Kodi šel do soutěže i přesto, že je od narození nevidomý, a navíc trpí poruchou autistického spektra, tudíž je tzv. autistou.

V té době soutěžil v kolech s písní „A song for you“, kterou dokázal dokonale zahrát a zazpívat. Lidé nevěřili svým uším a očím a žasli nad jeho výkonem. Z Kodiho se v tu chvíli stala hvězda, o které nikdo nepochyboval, že by v následujícím kole ze soutěže vypadnul.

Čtvrtfinále Kodi ovládnul

Po čase se konala v soutěži čtvrtfinálová část, jejichž kol se Kodi samozřejmě zúčastnil také. Lidé byli zvědaví s čím přijde tentokrát. Kodi zahrál píseň „Bridge over troubled water“ od známého pěveckého dua Simon and Gartfunkel. Jde o baladu, která se už dočkala mnoha verzí. Jednu verzi dokonce nazpíval i Elvis Presley.

Přesvědčte se sami

Způsob, kterým Kodi píseň interpretoval, byla velmi dojemná a většinu diváků dohnala k slzám. Na Youtube kanále Americans Got Talent jde o jednu z nejhranějších skladeb čtvrtfinálových kol. Sami se podívejte na video, ať můžete Kodiho výkon posoudit.

Sdílejte článek