Tatínek si poradil s pláčem svého novorozeného syna velice pěkným a nevšedním způsobem

O matkách se říká, že mají vyvinutý silný ochranitelský instinkt ke svému dítěti a že máma a dítě spolu komunikují způsoby, které jsou po ostatní sotva pochopitelné a postřehnutelné. Je to možná způsobeno tím, že pokud nedojde k žádným komplikacím a předčasnému příchodu dítěte na svět, stráví v matčině břiše devět měsíců a sdílejí tak jeden prostor a jeden zvláštní svět.

Tátové a novorozené děti

Tatínkové to v tomto ohledu mají těžší, protože jim toto fyzické a s ním související psychické spojení s dítětem chybí a musí je v sobě postupně budovat. Některým to nedělá žádný problém a jiní s tím docela bojují, ačkoliv to zejména z ohledu na ženu často nedají vůbec najevo. Pro některé táty je snazší vytvořit si silnější vztah k dítěti až tehdy, když je o něco starší, protože pak je pro muže již srozumitelnější.

Jsou však tátové, kteří se své partnerce věnují ve zvýšené míře již v období těhotenství a snaží se připravit na příchod dítěte. Propojí se s ním tak často dříve než to bývá u jiných mužů a mezi tátou a dítětem může od začátku vzniknout specifický vztah. O jednom takovém je také tento článek.

Čtěte také: Peníze našel náhodou, nezapochyboval ani chvilinku a takřka tři miliony korun poctivě odevzdal

Zajímavý případ tatínka z Malty

Britský deník Daily Mail zveřejnil video, na kterém můžete sledovat snahu jednoho maltského tatínka o utišení svého teprve dvoutýdenního syna. Natáčení předcházel poměrně dlouhý čas, po který se jeho žena snažila chlapečka uklidnit, ale nedařilo se jí to, a tak jí manžel řekl, ať ho natočí na kameru, protože má v rukávu trik, který by měl na malého zabrat.

Na videu je vidět, jak táta drží chlapečka na rukou, ten jej pozoruje, pláče a není k utišení. Tatínek ho nejprve prosí, aby přestal plakat, ale když na to malý nijak nereaguje, mrkne muž do kamery a říká, že by rád znal trik, který by miminko uklidnil. Muž se usměje a začne z hrdla vydávat hluboký tón stálé intenzity a výšky. Na chlapečka to má již po několika vteřinách pozoruhodný účinek, přestává s pláčem a jen tatínka sleduje pohledem. Když je jeho syn již tichý, začne tatínek měnit výšku a délku tónů. Zdá se, že čím níže jeho hlas klesne, tím více to miminko uklidňuje, a to, opřené hlavičkou o tátovu hruď, začne dokonce zavírat i oči.

Je to unikátní způsob uklidňování a uspávání dítěte, ale v tomto případě evidentně funguje.