Tato bylina je zázrakem. Dokáže pomoci v případě řady zdravotních problémů -
Menu

Tato bylina je zázrakem. Dokáže pomoci v případě řady zdravotních problémů

Pokud se mluví o různých bylinách, tak hlavně v souvislosti s jejich dvěma výhodami. Ta první je spojena s tím, že bylinky dokážou velmi dobře a hlavně zajímavě dochutit v podstatě jakékoliv jídlo. Dále nelze zapomínat na výhodu číslo dvě, která je spojena s tím, že dokážou velmi dobře zlepšit lidské zdraví. Odnepaměti se používaly a nyní se k tomu lidstvo opět vrací. Hlavně proto, že konečně dochází k odklonu od chemie, ale také z důvodu, že síla přírody je velmi mocná. Podívejme se na příklad bylinky, kterou moc dobře znáte, ale která je doslova zázrakem.

Bylinka má mnoho unikátů

To, že je velmi prospěšná pro lidské tělo, to jistě velmi dobře víte, jelikož k tomuto faktu náš text jasně směřoval. Zapomínat však nelze také na to, že má i mnoho dalších jiných unikátů. A to třeba v souvislosti s tím, že se používá již více než 2 000 let, což jasně ukazuje právě na její velkou unikátnost. Dále nelze zapomínat na to, že ji lze poznat jak po vzhledu, tak má i svou specifickou vůni. I když ta může být v některých případech mírně odlišná, jelikož na trhu existuje více než 60 jednotlivých druhů, které se lehce liš. Základ je ale vesměs stejný.

Zázrak se jmenuje bazalka

O čem je konkrétně řeč? Tím zázrakem není nic jiného, než bazalka. Ta je známá hlavně z italské kuchyně, kdy je nezbytnou součástí jak italských jídel, tak je také zcela nezbytnou součástí pizzy. Nutno říci, že z v rámci historie byla kromě jídla používána na léčebné účely také Římany, stejně jako Řeky, ale i Egypťany. Jsou dochované i prameny, kdy byla často užívána také v Indii. Pokud se podíváme na oblasti použití, tak ve všech kulturách byly vesměs stejné. Jednalo se o pomoc při dýchacích obtížích, jako pomoc při cukrovce, ale i v případě alergie, neplodnosti, nebo také impotence.

Mnoho silných antioxidantů

Její výjimečnost je dnes spojena především s faktem, že obsahuje velké množství různých antioxidantů, které jsou v dnešní době velice důležité proto, aby chránily lidský organismus před takzvaným oxidačním stresem. Pokud jde o výčet daných antioxidantů, tak nelze zapomínat na betakaroten, který je částí vitamínu A. jeho účinky jsou velmi zajímavé, jelikož dokáže eliminovat špatný cholesterol, stejně jako pomáhá při revmatoidních problémech, ale umí také snížit projevy astmatu.

Ochrání srdce a také cévy

Dále bazalka obsahuje také vitamín B6, stejně jako obsahuje důležitý hořčík. Tato kombinace napomáhá hlavně tomu, aby byly chráněny cévy lidského těla, stejně jako umí napomáhat také tomu, aby docházelo k celkové ochraně srdce. Nutno říci, že díky bazalce se výrazně snižuje riziko spojené se srdeční arytmií, stejně jako riziko spojené s infarktem.

Funguje jako antibiotikum i posila imunity

Lidské zdraví je obecně velmi důležité. Pokud se podíváme na běžné nemoci, je jich celá řada. A právě zde může opět nastoupit na řadu bazalka. Pokud už onemocníte, je třeba říci, že právě tato bylinka může posloužit jako přírodní antibiotikum a tak průběh nemoci zmírní. Dále nezapomínejme také na to, že na ni lze pohlížet i jako na celkem dobrou prevenci. A to proto, že dokáže dobře posilovat lidskou imunitu a tak i eliminuje riziko nakažení.

Zaujme variabilita použití

Jak jsme zmínili, jde dnes hojně spojována hlavně s italskými jídly. Těm dokáže dodat jak unikátní chuť, tak jim dokáže dodat také velmi zajímavou vůni. Pokud jde o její použití, tak není problém užívat ji jak čerstvou, utrženou z keříku, tak je možné ji také usušit a následně používat v tomto stavu. Hitem je, když se vaří pizza, lasagne, těstoviny, ale třeba i různé saláty, nebo když se dělají dressingy a pesta.

Hitem jsou ale i různé bazalkové oleje, které vznikají právě kombinací této byliny spolu s kvalitním olivovým nebo jiným olejem. Ten tak po uležení natáhne jak její požadovanou vůni, tak samozřejmě dokáže natáhnout i její nezaměnitelnou chuť.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Rakovina je tou nejhorší nemocí, kterou lidstvo zná. Léčba je…

Rakovina je jednou z nejčastějších příčin úmrtí v současné době. Zároveň je bohužel jednou z nemocí, na kterou zatím nebyl objeven lék, který…
ZDRAVÍ

Na tuto nemoc umírají tisíce lidí. Zabojujte proti ní přírodně…

Každoročně zemře více než milion lidí na důsledky kardiovaskulárních onemocnění. Jedná se v podstatě o největšího zabijáka na planetě. Tato úmrtí…
ZDRAVÍ

Dejte si tuto potravinu a uvidíte, co se s vámi…

Tato potravina má velmi zajímavou přezdívku. Označuje se jako přírodní antibiotikum a díky tomu dokáže velmi prospět lidskému zdraví. Může…
ZDRAVÍ

Problém s množstvím glukózy v těle se nemusí řešit jenom…

Hladina glukózy v posledních letech celkem výrazně stoupá u většiny populace. Lékaři pochopitelně varují, jelikož cukrovka je poměrně zákeřnou nemocí, na…
ZDRAVÍ

Problémy s cévami mohou za mnoho úmrtí. Jak jim předcházet…

Cévy jsou v lidském těle velmi důležité, jelikož je jimi distribuována krev a díky ní také kyslík a všechny důležité látky.…
ZDRAVÍ

Neuvěříte, co se stane, když vypijete čaj z tohoto listu.…

Někdo chce hubnout a pořád se mu to nedaří, a někdo po týdnu má několik centimetrů méně. Někdy je na…