David Hampl
29 června, 2019

Téměř všichni, kteří si domů pořizují nějaká zvířata, tak je mají především proto, aby zpříjemnili život sobě i domácímu mazlíčkovi. Nicméně v menšině se objevuji i lidé, kteří mají zvířata na to, aby jim mohli ubližovat. Naštěstí existují lidé, kteří právě těmto zvířatům pomáhají, najít nový a lepší domov. Podívejte se na jeden příběh, který značí, že někteří lidé umí být opravdu ohavní.

Když lidé nemají rozum

Tento příběh se odehrál v New Yorku. Jeden muž v zimních měsících otevřel dveře u svého domu a nestačil se divit. Za dveřmi našel zcela vyhublé a opuštěné zvíře, které hledalo střechu nad hlavou a někoho, kdo by mu poskytl nějaké to jídlo. Šlo o psa, který však byl zcela bez srsti a bylo znát, že ho někdo pravděpodobně a opustil a nechal ho být. Dokonce tento pes měl na sobě i rány, které, kdyby se nevyčistily, tak by se mohly zanítit. Hrozí tak:

  • Sepse
  • Smrt

Muž však měl zlaté srdce a pejska vzal do domu a přivolal policii. Pejsek trpěl také demodikózou. Což je onemocnění, při kterém je napadána kůže parazity a léčba je poměrně náročná. Zajímavostí je, že například u koček je výskyt poměrně vzácný. Onemocnění však může napadnout i člověka. Pejsek měl sice, štěstí, že se uzdravil, nicméně srst už mu na některých místech nikdy nenaroste.

Policie dopadla pachatele

Pejsek se uzdravil a je z něj zase veselé zvíře, nicméně pozůstatky tohoto ohavného týrání pravděpodobně zůstanou. Policie se však předvedla a chytla pachatele velmi rychle. Spravedlnosti tak bude učiněno za dost. V současné době má pejsek už novou rodinu a jistě se mu daří mnohem lépe. Naštěstí je z nalezence opět šťastný tvor. Šrámy na duši však zůstanou.

Kdo páchá násilí na zvířatech

Násilí na zvířatech páchá člověk, který má především problém sám se sebou. Takovému člověku jde především o to, aby si zvedl sebevědomí. Důvodem je tak, že násilník má velmi nízké sebevědomí a vztek si vybíjí na nevinném zvířeti. Je to v podstatě to stejné, jako když je pácháno násilí na ženách. Agresor vyhledává zranitelné oběti. Krutost páchaná na zvířatech je vážným problémem. Pokud vidíte, že zvíře je zraněné, nezapomeňte, že tomuto zvířeti můžete pomoci. Někdy je to prostě, že lidé nechápou, že to, co dělají zvířeti, způsobuje bolest zvířat. Jindy budou lidé, kteří byli sami zneužíváni, krutí ke zvířatům, protože si myslí, že je to jediný způsob, jak zacházet s ostatními. Nejhorší situace jsou, když lidé zraní zvířata s vědomím, že to zvíře bolí, a dělají to, aby způsobovali bolest zvířatům. Lidé, kteří týrají zvířata, mohou pravděpodobně ublížit i lidem. Proto je tak důležité hlásit týrání zvířat a v případě nálezu nebo podezření volat policii. Nejen, že budete pomáhat zvířeti, ale můžete pomoci i lidem.

Sdílejte článek