David Hampl
27 dubna, 2017

Není žádnou novinkou, že děti dokáží dospělé pořádně potopit zejména v otázkách morálky a nevědomého praktikování skutečných životních hodnot. V době, kdy ve světě roste extremismus a lidé se posuzují podle barvy pokožky, jsou zde stále děti, které dokáží ocenit to, co je na lidech opravdu krásné. Jednoduše řečeno - děti vědí, že člověka nedělá člověkem barva pleti, ani země, kde se narodil.

Malá bojovnice za lidská práva

Sophia Benner má pouze dva roky a žije v Kalifornii. Když se poprvé vydala sama na záchod a ne na nočník, její matka Brandi Benner se rozhodla, že koupí dcerce jako odměnu malý dárek. Malá Sophia se tak dostala do jednoho z největších hračkářství ve městě. Vybrat si mohla hračku, která se jí nejvíce líbila.

[hana-code-insert name='google' /]

Černošská lékařka

Sophia si vybrala panenku. Když však přišli s mámou k pokladně, reakce prodavačky překvapila holčička i její matku. "Jste si jisti, že chcete tuto panenku?", Zeptala se prodavačka. Sophia bez váhání přikývla. "Tato panenka však není tak pěkná jako ty, podívej, má černé vlásky. Máme panenky, které by se ti určitě líbily více ". Problém byl podle pokladní v tom, že Sophia měla světlé vlasy, zatímco panenka byla černoška. Měla znázorňovat černošskou lékařku. Malá bojovnice prodavačce pohotově odpověděla tak, jak dokáže odpovědět jen dvouleté dítě: "Ne, tato panenka je paní doktorka. A já jsem její pacientka. Ona je krásná a má krásné vlasy. A i já. Obě jsme stejně hezké. ".

[hana-code-insert name='Dole' /]
Překvapení zákazníci

Prodavačka se na Sophii s údivem zadívala a zastyděla se stejně jako několik dalších zákazníků stojících v řadě. Nakonec připustila, že holčička si vybrala opravdu dobře. Když se vrátili domů, Sophiina máma se o svůj příběh podělila se známými na sociální síti. Dojatá z dceřiny reakce napsala: "Tato zkušenost mi jen potvrdila správnost mého přesvědčení, že jsme se nenarodili všichni stejní a nezáleží na tom, jakou máme barvu pleti. Kůže může být různých barev, stejně jako vlasy a všechny tyto barvy jsou krásné ".

Fotografie děvčátka a text na sociální síti její mámy obletěly svět a během čtyř dní na ni reagovalo více než 450 000 uživatelů. Malá zastánkyně lidských práv stále neví, jaké nevinné a upřímné poselství dala světu, ale jsme si jisti, že když vyroste, bude z ní opravdová bojovnice proti rasismu.

Sdílejte článek