Tato kanadská modelka jasně ukázala, že jí záleží na zvířatech. Nejenom, že o tom mluví, ale reálně jim i pomáhá. Právě díky ní dostal tento ochrnutý pejsek druhou šanci. Jak mu pomohla a co vše dokázala zařídit? -
Menu

Tato kanadská modelka jasně ukázala, že jí záleží na zvířatech. Nejenom, že o tom mluví, ale reálně jim i pomáhá. Právě díky ní dostal tento ochrnutý pejsek druhou šanci. Jak mu pomohla a co vše dokázala zařídit?

Lidé často přehlížejí utrpení a odvracejí se od toho, co není přímo jejich problémem. Tato modelka se ale zachovala jako pravá hrdinka a zachránila zmrzačené štěně, nad kterým ostatní již zlomili hůl a nestálo jim za to, aby se jej pokusili zachránit.

Smutný plážový přízrak

Megan je kanadská modelka, která se rozhodla strávit svoji zaslouženou dovolenou v krásném Thajsku. Když Megan vyrazila na svoji vysněnou návštěvu Thajska, nečekala, že bude svědkem něčeho tak smutného, že jí to téměř zlomí srdce. Zrovna, když byla na pláží a užívalo si hřejivých slunečních paprsků, vlahého vzduchu a vůně moře, spatřila smutný a zmrzačený přízrak štěněte, jak se pomalu potácí pláží.

Tento pejsek:

  • nemohl téměř chodit
  • byl vyhladovělý
  • smrtelně podvyživený
  • zraněný

Pes byl zraněný takovým způsobem, že se jen těžko na něm dalo hledat místo, kde by neměl více či méně vážné zranění. Megan byla v šoku nejen z toho, v jakém stavu štěně je, ale i z ignorance a nezájmu místních, kteří neprojevili ani nejmenší zájem nebohému zvířeti pomoci.

Vypadalo to, že nepřežije.

Kanadská modelka Megan se nevydržela koukat na utrpení nebohého zvířata a pokusila se mu poskytnou pomoc. Nejdříve se jen snažila vyhledat útulek, kde by se o zvíře mohli kvalifikovaně postarat, ale v tomto hledání bohužel neuspěla.

Megan se každopádně nevzdala a s ubohým zvířetem navštívila veterináře. Nesla tam štěně s obavou, jestli nejde pozdě a zda vůbec štěně přežije dalších pár dnů. Veterinář nechal štěněti udělat rentgen – a jeho výsledky byly zdrcující. Rentgen odhalil, že malý pejsek má rozdrcenou páteř a rozsah toho zranění je takový, že bez speciální péče, kterou mu zde nemohli nabídnout, zemře.

Zázrak pro štětě

To, že se zuboženého zvířete ujala právě Megan, bylo pro toto štěně opravdovým zázrakem. Megan totiž ani po vyslechnutí kruté diagnózy neztratila naději a stále věřila, že může nemocné štěně zachránit. Rozhodla se proto zařídil, aby se s ní štěně mohlo vrátit do Kanady, kde by mu Megan mohla zajisti dostatečně kvalitní ošetření a péči.

K tomu, aby se ale mohla Megan dostat co nejdříve do Kanady a štěně tak zachránit, potřebovala ale Megan pomoc ostatních. Neváhala a obrátila se s výzvou na sociální sítě, kde nabídla odměnu 44 000 Kč komukoliv, kdo ji a štěně dostane do nejdříve do Kanady. Její prosba byla vyslyšela a brzy oba dva vyrazili na cestu.

Dobrý konec štěněte Lea

Zmrzačené štěněti se nakonec dostalo jak nezbytné lékařské péče, tak i nového jména. Z na smrt odsouzeného štěněte v Thajsku je teď mnohem zdravější pejsek Leo. Nestalo se to ale ze dne na den – zlepšit tak vážný zdravotní stav trvalo celé dva měsíce.

Po těchto dvou měsících je Leo konečně zdravý natolik, aby mohl vyrazit do svého nového domova – bohužel to však nebude po boku Megan. Ta má natolik časově náročnou práci a tolik cestuje, že by u ní žádný pes nemohl být spokojený. V domově, kde bude mít novou paničku neustále při sobě, bude jistě mnohem spokojenější – a Jamie, jeho nová panička, bude šťastná, že ho má – i když to pořád není úplně uzdravený pes. Leo:

  • se pohybuje díky invalidnímu vozíku
  • má problémy s močovým měchýřem (nosí plenky)

Zveřejnění příběhu přes sociální sítě spustilo obrovskou vlnu emocí a sympatií. Právě díky tomu, že je jeho nešťastný osud a to, že hledá nový domov, řešily s takovým zápalem, se o věci dozvěděli ti správní lidé. Například lidé z centra rehabilitace pro mobilitu zvířat nedokázali být k Leově situaci lhostejní, a právě díky nim má svůj invalidní vozík – tak si může opět užívat pohybu a být tak soběstačný, jak jen to je.

Navíc – díky darům od ostatních fanoušků statečného Lea se pokryly veškerá finanční náklady na jeho léčku a následnou péči. Je dobré vědět, že lidé jsou pořád schopni a ochotni spojit s v zájmu dobré věci.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…
ZE ŽIVOTA

Žena vytvořila ze svých fotografií dojemnou žádost o pomoc. Fotila…

Domácí násilí patří mezi ty společenské problémy, o kterých se bohužel v dnešní době příliš nemluví. Mnoho lidí se tak mylně…
ZE ŽIVOTA

Gott přiznal vážnou nemoc. Sílu k boji čerpá za vzkazů…

Je to jen pár týdnů, co Karel Gott veřejně oznámil, že trpí akutní formou leukémie. Jak je známo, akutní leukémie…