Tato kráva byla chována v naprosto otřesných podmínkách. Bylo vidět, jak je nešťastná. Očití svědci dokonce uvedli, že při jejich návštěvě plakala. Bylo třeba jednat a dopřát ji lepší život. Povedlo se to? -
Menu

Tato kráva byla chována v naprosto otřesných podmínkách. Bylo vidět, jak je nešťastná. Očití svědci dokonce uvedli, že při jejich návštěvě plakala. Bylo třeba jednat a dopřát ji lepší život. Povedlo se to?

Každý ví, že dobytek se dnes nechová v příliš ideálních podmínkách. Vše má ale své meze a tak každý chovatel krav jim musí zajistit adekvátní podmínky k životu. Bohužel ne každý to respektuje, a tak se mohou najít chovy, kde zvířata doslova trpí. Jasně do demonstruje tato kráva, o které lidé říkají, že když jí byli na blízku, byla nejenom smutná od pohledu, ale dokonce plakala. Proč?

Ani vysvobození jí nepomohlo

Podmínky, ve kterých žila byly opravdu otřesné. Výběh měla minimální, denní světlo téměř neviděla a o zelené louce si mohla nechat jenom zdát. K tomu se přidal také nedostatek veterinární péče, ale i málo jídla, vody a mnoho výkalů, ve kterých musela chodit. Bylo jasné, že proti tomuto zakročili ochránci zvířat, krávu vysvobodili a přesunuli ji k jiným chovatelům. K takovým, kteří moc dobře vědí, jak se starat o dobytek.

Smutek byl u krávy stále

Podmínky svého života měla diametrálně odlišné a každý si myslel, že je vše v pořádku. Když ale ke krávě přišli dřív, bylo stále vidět, že je velmi smutná. Bylo na ní opět vidět, že má doslova slzy v očích. Přitom žila v naprosto dokonalém prostředí, kde jí nic nechybělo. Chovatelé nevěděli, co se s ní děje a proč je tak smutná, když jí dávají potřebnou péči. Až po několika dnech zjistili, kde je ten hlavní problém. A v tu chvíli bylo nutné urychlené řešení!

Proč byla kráva smutná? Chybělo jí její telátko

Po několika dnech chovatelé zjistili, že se její vemeno začíná plnit mlékem. A to znamenalo jedinou věc. To, že před krátkou dobou musela porodit. Původní majitelé ale telátko zapřeli a pravděpodobně si ho nechali. Rozběhla se pátrací akce spojená s tím, že se dané tele musí bezpodmínečně najít. Došlo k opětovné návštěvě původních majitelů, kteří nakonec přiznali, že kráva tele opravdu měla. A kde je teď? Bylo prodáno a bylo na cestě na porážku.

Bylo třeba jednat. Podařilo se ho zachránit?

Když noví majitelé slyšeli tu strašnou zprávu, že telátko míří na porážku, byli zcela pochopitelně velmi šokováni. Věděli, že v tuto chvíli musí velmi rychle jednat. Snažili se kupci zavolat, ale k ničemu to nevedlo. Tak sedli do auta a vyrazili za ním. Věděli ale, že s největší pravděpodobností už míří na jatka a že ho nestihnou. Naději ale neztráceli a jeli.

O tom, co následně viděli na silnici, mluví jako o zázraku a o božím zásahu. Na krajnici stál odstavený vůz a v něm bylo převážené tele. Auto totiž mělo během své cesty poruchu a tak muselo zastavit a jeho řidič se pustil do opravy. Díky tomu auto nabralo velkou zdržení a noví majitelé krávy ho dokázali dohnat. A co se stalo na místě? Vyložili mu celou situaci, zaplatili příslušný obnos za vykoupení a tele si mohli odvézt.

Telátko bylo opět u své maminky

Jakmile bylo tele vpuštěno do ohrady, bylo jasně vidět, jak velkou má radost a jak skvěle se cítí. A to stejné se dá říci o jeho mamince. Smutek a slzy byly najednou pryč. Tento příběh má šťastný konec, a to je moc dobře.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…