Tato matka se rozhodla, že po nástupu do práce zajistí svému dítěti hlídání formou pečovatelské služby. Dlouho si myslela, že vybrala tu nejlepší. Až jednou obdržela hrůznou zprávu o ublížení jejímu dítěti! -
Menu

Tato matka se rozhodla, že po nástupu do práce zajistí svému dítěti hlídání formou pečovatelské služby. Dlouho si myslela, že vybrala tu nejlepší. Až jednou obdržela hrůznou zprávu o ublížení jejímu dítěti!

Mateřská dovolená jednou končí a v tu chvíli přichází okamžik, kdy si každá žena musí najít práci. A koordinovat pracovní nasazení a péči o dítě není nic jednoduchého. To je případ i této ženy, která se rozhodla, že osloví pečovatelskou službu. Tedy že osloví chůvu, která bude jejího potomka hlídat a starat se o něho po dobu, kdy bude muset být v práci. To je model, který celosvětově dlouhodobě funguje. To stejné si myslela i tato žena. Až jednou přišel celkem velký šok!

Vypadalo to, že vybrala profesionály

Je jasné, že když se jednalo o její dítě, tam se daná maminka rozhodla prověřit danou pečovatelskou službu, aby vybrala tu nejlepší. Byla přesvědčena o tom, že vybrala opravdové profesionály, kteří se o jejího potomka postarají naprosto dokonale. Vše i tak vypadalo, tedy až do doby, kdy nastal onen osudný den. Od té doby žena litovala, že udělala právě tento krok. Své dítě totiž svěřila do rukou někoho, kdo by se neměl k dětem ani přiblížit. Tomu ale absolutně nic nenasvědčovalo.

Stačil jeden telefonát a přišel velký šok

O jaký telefonát se jednalo? Byl to telefonát na tísňovou linku spojený s oznámením o tom, že dítě je v ohrožení života. Oficiální verze byla, že chlapeček upadl a zranil se. Když ho lékaři přijali, bylo jim v první chvíli jasné, že dané zranění nemohl způsobit pád, ale muselo dojít k něčemu jinému. Muselo zde dojít k týrání. Ihned se rozběhl sled událostí spojené s tím, že policie vyrazila za matkou. Ta ale byla v práci a tak bylo jasné, že ona se daného činu nedopustila. A kdo tedy? Ano, byla to právě pečovatelka.

Zjištění byla strašlivá

Byl to opravdu šok, jelikož podle lékařské zprávy došlo k tomu, že byl chlapeček několik minut pod smrští velmi silných ran a kopanců. To způsobilo několik zlomenin, stejně jako četné podlitiny. To si vyžádalo akutní lékařské zákroky a také dlouhou hospitalizaci. Tím ale šok pro ženu neskončil, jelikož jak se později zjistilo, licence a osvědčení dané pečovatelské služby byla padělaná. Stejně tak byly vymyšleny i všechny pozitivní reference. V tu chvíli si žena už jenom vyčítala, komu že to svěřila svého milovaného chlapečka. Nemohla uvěřit tomu, jakou chybu udělala.

Lékařům se povedl doslova zázrak

I když bylo dítě opravdu velmi zubožené a bojovalo o život, lékařům se doslova povedl zázrak. A to v tom smyslu, že by chlapeček neměl mít žádné trvalé následky. Tedy pokud se do hry vloží i psycholog a dokáže vyléčit i chlapcovu duši. Doufejme, že na tento zážitek z dětství co možná nejdříve zapomene.

Jaký trest dostala žena, která nebohému chlapci ublížila?

Příběh má pochopitelně také dohru. Policii ihned dopadla ženu, která daná zranění chlapci způsobila. Ihned byla vzata do vazby a po několika výsleších byla také obviněna z ublížení na zdraví a dalších trestných činů. Je jasné, že trest bude už vzhledem k základní sazbě velký. Maminka malého chlapce doufá, že soudce vynese trest výjimečný, jelikož to co se stalo bylo opravdu velmi špatné.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…