Tato metoda odstraňuje led z čelního skla během minuty!

Každé mrazivé ráno v zimních měsících představuje hodně práce pro každého řidiče. Jakmile chcete vyjet s autem do práce nebo do školy, musíte strávit dlouhé minuty škrábáním čelního skla. Naštěstí existuje způsob, jak se můžete námrazy a ledu zbavit během pár minut. Stačí, když si připravíte domácí sprej a použijete ho v případě nouze na svůj vůz.

Domácí sprej na čelní sklo

V zimě je čištění auta velmi nepříjemnou a zdlouhavou činností. Naštěstí si můžete vyrobit šikovný sprej, který vám s tím pomůže. Nebudete muset vstávat o půl hodiny dřív jen proto, abyste mohli bezpečně odjet do práce. Poradíme vám, jak si můžete užít pomalá a klidná ráda i během kruté a mrazivé zimy. Postačí vám přitom jen pár ingrediencí.

Vezměte sprej s rozprašovačem. Ve spreji smíchejte 2/3 čistého alkoholu, 1/3 vody a 1 lžíci prostředku na mytí nádobí. Poslední složku nemusíte nikde shánět. Jen se podívejte do kuchyně a přidejte prostředek, který běžně používáte na nádobí. Všechno promíchejte a tento roztok nastříkejte ráno na čelní sklo (i ostatní skla). Během chvilky led zmizí a můžete jet, kam potřebujete.

Čtěte také: K čemu jsou sáčky s gelovými kuličkami v botách

Další metody odstraňování ledu z auta

Podobný roztok si můžete připravit také bez použití alkoholu. Do lahve nalijte 2 díly octa a 1 díl vody. Ráno nastříkejte tuto směs na okna vozu a problém během chvilky zmizí. Bude fungovat stejně jako předchozí směs, ale nemusíte nikde hledat čistý alkohol. Jde proto o šikovnou alternativu k předchozímu roztoku. Vyzkoušejte ho a uvidíte, že skvěle funguje.

Nejlepší metodou je samozřejmě použít plachtu na čelní sklo. Ráno ji jen jednoduše sundáte a můžete vyrazit na cestu. A nebudete potřebovat žádný prostředek a běhat kolem vozu. Zajímavým tipem je také použití ponožky a soli. Do staré ponožky nasypte kuchyňskou sůl a večer s ní potřete čelní sklo na autě. Sůl zajistí, že vám skla nebudou v noci mrznout.

Zdroj: tudasfaja.com