Tato obyčejná polévka Vám nahradí i antibiotika! To, co jsem se dozvěděla o obyčejném vývaru mě překvapilo. Celou tu dobu jsem ho připravovala špatně!

Pravý poctivý vývar už v mnoha domácnostech ani nenajdete. Chceme ho uvařit co nejdříve, přidáváme do něj bujón či vegetu, a to se na poctivý vývar věru nepodobá. Toto je postup, jaký používali naše babičky a dnes ho už mnohé mladé hospodyňky ani neznají.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Vývar z kostí je nejen chutný, ale pro zdraví člověka velmi užitečný. Obsahuje mnoho aminokyselin, vitamínů a tělu prospěšných látek, které na správné fungování potřebujeme.

Vývar je skvělý na žaludeční problémy. Silný vývar je vhodný pro lidi po operaci, protože podporuje hojení a esenciální aminokyseliny pomáhají při obnově tkáně. Taktéž je vhodný pro děti a mladistvé, protože je silně účinný při růstu.

Čtěte také: Celý život ji jenom využívali, určovali jí co má dělat a trestali ji bitím. Když ji vedli do auta, očekávala, že je to její poslední cesta. Opak byl pravdou. Nyní se opět raduje ze života

Obsahuje mnoho hořčíku, vápníku a fosforu, které jsou dobré pro kosti. Proto je vhodný pro lidi v každém věku. Možná jste nevěděli, ale vývar má příznivé účinky i na střevní mikroflóru, žaludek a celkově i zažívání.

Další výjimečná vlastnost silného vývaru je, že dokáže udělat svou práci i v játrech. Navazuje na sebe jedy a pokud máte pocit, že Vám nějaké jídlo neudělalo dobře, měli byste jíst hodně silného dobrého vývaru.

Vývar také obsahuje glycin, který dokáže do krve přenést vysoké množství železa a tím pádem zlepšuje zdravotní stav pacientům, kteří trpí anémií. Zlepšuje také krevní oběh a zvyšuje obsah hemoglobinu.

Navíc, je to skvělá polévka pokud držíte dietu. Obsahuje jen 15 až 20 kilokalorií na litr, což je více než vítané, pokud hubnete například do plavek.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jak tedy udělat dokonalý vývar?

  • Před vařením byste měli kosti upéct krátce v troubě.
  • Kosti zaléváme studenou vodou, ne horkou.
  • Kosti je třeba před vařením dobře očistit. Přece jen nechcete vyvařovat několik hodin něco, o čem nejste přesvědčení, že je zdravé.
  • Snažte se kupovat slepici od farmáře, která je kvalitní a byla zdravě a dobře krmena.
  • Když začne vývar vřít, snižte teplotu na nejslabší a odstraňte pěnu, která se tvoří na povrchu.
  • Vývar by se měl vařit minimálně 3 hodiny a půl hodinu před dovařením se přidávají bylinky a sůl.
  • Do vývaru na závěr obereme maso.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Vývar je všelék! Pokud máte některé z výše popisovaných potíží, doporučuje se konzumovat dva talíře denně. Po pár dnech se budete cítit mnohem lépe. Vývar je také velmi univerzální pokrm. Použít jej můžete i do omáček, těstovin nebo jiných jídel. Jíst ho můžete s nudlemi, krutony, drobenkou a dokonce i s rozkvedlaným vajíčkem. Sdílejte tyto informace a věřte, že uvaříte ten nejlepší vývar pod sluncem!