David Hampl
23 května, 2019

Když bolí klouby, je to velký problém. Člověka to omezuje jak v pohybu, tak i v běžném životě. Už dávno neplatí, že by se dané problémy objevovaly jenom ve starším věku. I mladí mohou mít dané komplikace poměrně často. Dnes je trh plný různých zázračných produktů a přípravků, které však reálně nijak dobře nefungují. I proto je na čase podívat se na jinou, přírodní pomoc. Ta je spojena se známou zeleninou za pár korun. A co je tím zázrakem?

Pomůže úplně obyčejné zelí

Ptáte se, co je tím zázrakem, který pomáhá a který zajistí, že vaše klouby budou dobře fungovat a vy budete moci realizovat jakýkoliv pohyb bez bolesti? Tou zeleninou je obyčejné zelí. Jak je to možné? Obsahuje totiž celou řadu prospěšných látek, které pomáhají. A to hlavně několik unikátních kyselin, jako pantothenovou, listovou a také askorbovou. Právě díky nim lze snadno eliminovat většinu zánětlivých procesů, které omezují funkčnost kloubů a zvyšují bolestivost. Společně se podíváme na několik hlavních postupů, které mohou pomoci i vám. Jak na ně?

Zelí z mikrovlnky

Mikrovlnnou troubu má dnes doma každý. A právě v ní se zelí připraví. Stačí jenom pomalu loupat jednotlivé listy, které se následně vloží do mikrovlnky a nechají se zahřát. Potom se na ně namaže tenká vrstva přírodního medu. Takto připravený zelný list se následně přikládá na postižená místa, kde klouby bolí. Zaváže ze obvazem a nechá se působit ideálně až 60 minut. Vhodné je převázat také ručníkem, aby teplo neunikalo.

Zelí s olejem

Postup je velmi podobný, jako v případě metody výše. Používá se zelí pokojové teploty. List se pomaže medem, trochou hořčice a dále rostlinným olejem. Poté opět dojde k tomu, že se aplikuje na bolavou oblast. A to na dobu 3 – 4 hodin.

Šťáva se zelí

V tomto návodu je používaná jenom zelná šťáva. Získat ji je poměrně komplikované, jelikož jí není tolik. Ideální je zelí pokrájet a šťávu z něho vymačkat. Když ji máte, stačí do ní namočit gázu nebo kapesník a opět přiložit na postižené bolavé místo. To následně zavažte a nechte působit po dobu zhruba 2 hodin.

Zelí s aspirinem

Pomocí drceného aspirinu a medu připravte směs, kterou pomažete bolavý kloub. Ten následně přikryjete také několika listy čerstvého zelí. vše necháte působit zhruba 1 – 2 hodiny a poté sundáte a opláchnete. Tento postup opakujte dvakrát týdně.

Sdílejte článek