David Hampl
25 června, 2019

Psi jsou fascinující stvoření – nejen, že jsou nejlepším přítelem člověka, ale také se jim vyplatí naslouchat. Přesvědčila se o tom i tato žena, kterou její fenka odvedla no hlubokého lesa. Nezapomene, co tam spolu našly.

Nenahraditelná psí intuice

Lidé by neměli podceňovat důvěru ve své psí mazlíčky – je totiž dokázáno, že jejich smysly, a především intuice je mnohem lepší než ta naše. Další důkaz k dokázanému faktu přidala šikovná fenka Banner. Banner není ale jen tak obyčejná fena – je to služební pes.

Je jí majitelka, Whitney, o Banner říká, že má velice milou povahu. Většinu času je velmi:

  • Přátelská
  • Uvolněná
  • Miluje zábavu

O to podivnější bylo, když se jednoho dne chovala naprosto odlišně. Toho dne byla nervózní, podrážděná a působila nanejvýš rozrušeně.  Whitney nemohla z hlavy vyhnat starosti, co se s její psí přítelkyní děje.

Cesta do temného lesa

Whitney znepokojeně sledovala nezvyklé chování fenky Banner. Netrvalo dlouho a Whitney došlo, že Banner z nějakého důvodu chce zamířit do lesa – a chce, aby tam šla s ní. Whitney se na Banner spoléhá i v práci a je zvyklá její intuici věřit – proto neváhala, a i s Banner vyrazily do blízkého lesa. Fenka ji po celou dobu cesty netrpělivě popoháněla, jako kdyby bylo nezbytné, aby na místo dorazily do nejdříve.

Po nedlouhé době dorazily obě dvě na místo, kam fenka Banner celou dobu netrpělivě spěchala – a její páníčka okamžitě pochopila, proč. Whitney nemohla věřit svým očím, když uprostřed lesa uviděla papírovou krabici, ze které nešťastně vystrkovaly roztomilé hlavičky novorozená koťátka. Nevinná mláďátka byla naprosto vyčerpaná, vyhladovělá a na hranici života a smrti.

Mateřský pud nad rasu

Nejzapomenutelnější ale byla chvíle, kdy se k opuštěným koťátkům statečná fenka vrhla a začala se k nich chovat, jako by to byla její vlastní mláďata. Whitney si uvědomila, že má doma skutečně nesobeckou hrdinku ve chvíli, kdy Banner mateřsky vzala jedno z koťátek do tlamy a bylo na ní vidět, že tohle kotě už opuštěné není a nebude.

Whitney by nedokázala tam opuštěná zvířata nechat a kam vzala krabici s koťátky a vyrazila i se svojí fenou Banner domů – ta ji sledovala tak ostražitě, jak to snad jen matky. Mláďata se naštěstí brzy zotavila – kromě únavy a hladu byla naštěstí zdravá. Díky Banner plán na odhození nepotřebných zvířat krutému viníkovi nevyšel.

Koťátka tak získala novou psí maminku. Rozhodně si ale nepohoršila – Banner je čistí, opečovává a nespouští je z očí.

Není to ale ojedinělý příběh. Zvířata (a především samice) často překovají hranice vlastní rasy a postarají se i o mláďata, která k nim podle přírody nepatří. Člověk si až říká, že by si právě z těchto zvířat měli lidé vzít příklad a pokusit se alespoň o trochu nesobecké štědrosti, které jsou zvířata schopná.

Kéž by každý příběh měl tak šťastný konec, jako tento!

Sdílejte článek