Tato rodina moc chtěla psa. A tak se vydala do útulku, ze kterého si nakonec vybrala dobrmana. První dny byly v pořádku, ale po týdnu se stalo něco šokujícího. V tu chvíli se všem úplně změnil život. Proč? -
Menu

Tato rodina moc chtěla psa. A tak se vydala do útulku, ze kterého si nakonec vybrala dobrmana. První dny byly v pořádku, ale po týdnu se stalo něco šokujícího. V tu chvíli se všem úplně změnil život. Proč?

Mít psa není dnes až tak nic výjimečného. Někteří ho mají jako člena své rodiny, jiní ho mají zase jako hlídače. Další ho mají pro děti na hraní. Jedna rodina z Austrálie se také rozhodla, že si psa pořídí. A to tak, že zajdou do útulku, kde si některého vyberou. Je to od nich chvályhodné, jelikož je to lepší, než podporovat nelegální množírny. Psa si vybrali a jednalo se o dobrmana. Co jim ale překvapil za překvapení po týdnu, tomu nemůžou uvěřit do dnešního dne.

Začal se chovat agresivně k malé holčičce

Rodina měla také dceru, která byla ještě malá. Bylo jí jenom 18 měsíců a jako vždy si hrála venku na zahradě. Najednou se k ní jejich nový dobrman začal chovat velmi agresivně. Dříve nic takového neděla, ale nyní ano. Na holčičku štěkal, snažil se jí odehnat a začal do ní také strkat. Dokonce ji chytl i za oblečení a začal ji po zemi táhnout o kus dále. Když to ostatní z rodiny viděli, nechápali, co to s tím psem je. V tu chvíli jim problesklo hlavou, zda nevybrali špatně a zda nebude pro malou dceru, ale i pro ně nebezpečný.

Rozběhli se jí na pomoc

Kdo byl poblíž se ji rozběhl pomoci. Když se blížili, dobrman najednou povolil udělal pár skoků zpět a začal štěkat úplně jiným směrem. Jako by na něco, co bylo v trávě. To bylo ještě divnější. Když se k němu přiblížili, najednou vše pochopili. Pes je najednou upozornil na to, že mají na zahradě nezvaného hosta. A to v podobě velmi jedovatého hada. V tu chvíli jim bylo jasné, co pes dělal. On jí nechtěl ublížit, ale chtěl jí naopak pomoci.

Pes jako zachránce jejich dcery

Každému v tu chvíli došlo, co se stalo. Daný jedovatý had byl najednou v místě, kde si jejich dcera hrála. Kdyby zde byla i nadále, je tu velká pravděpodobnost toho, že ji uštkne. A jelikož je prudce jedovatý, neměla by šanci na přežít. Pes tedy nebyl agresivní, ale byl ochranitelský. A povedlo se mu malou holčičku zachránit. Právě jejich čtyřnohému mazlíčkovi rodina vděčí za to, že jejich dcerka žije.

Vypadalo to, že to nedopadne dobře

Bohužel později se zjistilo, že ve snaze holčičku bránit byl napaden samotný pes. Bylo vidět, že je mu špatně a začíná omdlévat. Ihned ho odvezli k veterináři, který skutečně potvrdil, že mohlo dojít ke kousnutí hadem. Ten však nedokázal použít plnou dávku svého jedu, což psovi zachránilo život. U lékaře dostal protijed, zůstal zde pár dní na pozorování a potom byl propuštěn domů. V tu chvíli byl dvojnásobným hrdinou, jelikož holčičku nejenom odtáhl pryč, ale také o její záchranu bojoval a dokonce byl zraněn. Je jasné, že lepšího psa z útulku si rodina vybrat nemohla.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Vyděšený pes po nehodě nechce opustit zraněného majitele, potom hasič…

Muž jel ve svém voze ještě se svým pesem. Najednou muž ztratil kontrolu nad svým autem a došlo k nehodě. Ta…
ZE ŽIVOTA

102 letá babička se nemohla kvůli zdraví zúčastnit svatby své…

Svatba je velmi výjimečnou událostí. A to nejenom pro ženicha a nevěstu, ale také pro všechny svatebčany. O to více…
ZE ŽIVOTA

Starší babička neměla v obchodě u pokladny dostatek peněz, v…

I přesto, že žijeme v době, kdy každý má všeho dostatek, ve skutečnosti to může být úplně jinak. Žijí mezi námi…
ZE ŽIVOTA

Kočka se vkradne do postele nemocného dítěte. To, co tam…

Určitě jste se už někdy setkali s příběhem, který ukazoval, jak neuvěřitelně silné pouto může vzniknout mezi zvířetem a člověkem. Zvířata…
ZE ŽIVOTA

Zdá se, že není cesta zpět: nádherná slavná herečka se…

Vypadá to, že osud si nevybírá. Mnohdy může postihnout i toho, komu se v profesním životě daří a kdo je velmi…
ZE ŽIVOTA

Chlapec umírá 24 hodin poté, co ho lékař pouští domů…

Zácpa je nepříjemná věc, ale rozhodně by se neměla podceňovat. O to horší je to v tom případě, kdy ji podcení…