David Hampl
19 června, 2019

Bezdomovci jsou všude. Primárně potom ve velkých městech, kde je jejich koncentrace celkem vysoká. Jedná se o problém dnešní doby, kdy lidé končí na ulici z různých důvodů. A tak existují různé spolky a také různé skupiny lidí, kteří se snaží na daný problém upozorňovat. Běžná slova už málokdy zaujmou a tak se lidé snaží hlavně o to, aby zaujaly tím, že upoutají pozornost. A to se v tomto případě rozhodně povedlo.

Chtějí od bezdomovců půjčit věci

Z jakého důvodu to dělají? Na co jim dané věci budou a co s nimi budou dělat? To pochopitelně napadne každého. A to i samotné bezdomovce. Většina z nich logicky odmítne a lidem nic nedá. Ti, co to však udělají zírají na to, co daní lidé s věcmi udělají. Je jasné, že následně jim věci zase vrátí a tak se nikdo z bezdomovců nemusí bát, že by tato skupina chtěla lidem jako jsou oni ublížit.

Zajímavé představení pro okolí

Skupina studentů, která se rozhodla upozornit na bezdomovce v ulicích si vybrala opravdu svérázný způsob. Nutno však dodat, že funguje. Stačilo si půjčit třeba kyblík a použít ho jako buben. Potom přišel muž s kytarou, dívka a o pouliční kabelu bylo postaráno. A právě dané vystoupení donutilo zastavit mnoho lidí. A to přímo okolo bezdomovce. A k čemu to vedlo?

Zajímavá charitativní činnost

Muže na ulici si nikdo skoro nevšiml. Tedy do doby, než se k němu přidala tato samozvaná kapela. začali hrát, lidé se začali zastavovat a kromě poslechu mnoho z nich přidalo i nějakou tu minci do klobouku. Stačilo jenom pár minut a bezdomovec měl dostatek peněz na jídlo, které mu pomůže přežít několik dalších dnů. Stejný obnos běžně získá za několik dní a takto stačilo pár minut. Co říkáte, je iniciativa těchto studentů dobrá, nebo špatná? A jak vše vypadá v reálu? Podívejte se na video níže. Jistě vás zaujme, jak málo stačí k tomu, aby se lidem na ulici mohl zlepšit život. A to nejenom finančně.

Sdílejte článek