David Hampl
19 června, 2019

Vejce jsou zcela běžnou součástí naší kuchyně. Jíme je pravidelně na různé způsoby. Většina lidí je získá tak, že si je koupí v obchodě. Kdo však má tu možnost, ten chová slepice a může se těšit z toho, že má každodenní příděl domácích vajec. Ty jsou zdravější, jsou chutnější a jejich žloutek má i mnohem lepší barvu.

Jsou slepice, které jsou výjimečné

Pokud doma slepice chováte, jistě potvrdíte, že velikost vajec které snáší se nijak výrazně neliší. Je sice pravdou, že jednou může být menší a podruhé větší, ale rozhodně nejde o nějaké výrazné výkyvy. Tedy pokud nemáte slepici, kterou vlastní Gary Ashmore na své farmě. Pojmenoval ji Gertruda a nutno říci, že ta výjimečná je.

Slepice snáší opravdu gigantická vejce

Když Gary Ashmore našel mezi ostatními jedno opravdu velké vejce, začal se pídit po tom, která slepice ho snesla. Tak slepice rozdělil a po dalším snesení udělal opět selekci, až následně zjistil, která je ta pravá. Slepici pojmenoval Gertruda a svému okolí se hned chlubil tím, co dokáže. Lidé mu samozřejmě příliš nevěřili a tak se těšil na to, až bude sneseno další vejce. Rozhodl se, že pořídí videonahrávku toho, že taková vajíčka opravdu má.

Co je uvnitř vajíčka? Tomu neuvěříte

Nejenom, že natočil vejce, které Gertruda snesla. On se rozhodl ukázat všem, že nejde o žádný fake, ale o skutečné vajíčko. Rozhodl se tedy, že ho před kamerou i rozbije. Co však bylo uvnitř, to ho velmi šokovalo. Proč? Bylo zde něco zcela běžného i něco zcela unikátního. Když došlo k rozbití vajíčka, do misky se postupně odporoučel žloutek a také bílek. Ze skořápky tam ale vypadlo ještě něco dalšího. Co to bylo? Klasické malé vajíčko. Slepice tedy snáší vejce označené jako 2v1. Nevěříte? Podívejte se na video a přesvědčte se o tom i vy. Tahle slepice je zkrátka jedinečnou hříčkou přírody a světovým unikátem. Nebo snad víte o nějaké jiné, která snáší takto výjimečná vejce?

Sdílejte článek