Tato úžasná a jednoduchá metoda udělá vaše orchideje neodolatelnými. Co na ně budete potřebovat? Jenom jednu jedinou věc, která je běžně pouze odpad. Vy ji však už nikdy nevyhodíte. Proč? -
Menu

Tato úžasná a jednoduchá metoda udělá vaše orchideje neodolatelnými. Co na ně budete potřebovat? Jenom jednu jedinou věc, která je běžně pouze odpad. Vy ji však už nikdy nevyhodíte. Proč?

Orchidej, chráněná rostlinka, která si v poslední době získává stále větší oblibu. Pěstování a údržba může být ovšem dosti náročná. Pěstitelé a příznivci této exotické rostlinky jsou si toho velmi dobře vědomi. Kromě mírného zalévání a rašelinového substrátu, je potřeba orchidej vyživovat, neboť půda nemá dostatek živin pro její nádherný květ. Mnohá květinářství doporučují používat právě banánovou slupku, která má ohromující účinky a dokáže rostlince s tvorbou květu pomoci.

Zázrak jménem banánová slupka

Banánová slupka obsahuje spoustu účinných a důležitých látek, které podporují orchidej během celého období květu. Důležité látky banánové slupky:

  • fosfor
  • draslík
  • dusík
  • hořčík

Tyto látky jsou považovány za zlaté látky pro zdravý životní cyklus květu. Do rostlinky se dostávají v přiměřených dávkách a nehrozí tak předávkování (přesycení) rostliny. Následující 3 recepty na přípravu hnojiva z banánové slupky jsou velmi jednoduché a opravdu je zvládne každý v pohodlí domova.

Recepty z banánové slupky

Prvním z receptů je banánový čaj. Banánovou slupku nechte uschnout na slunci. Jakmile ztvrdne, nasekejte ji. Do 200 ml vroucí vody vhoďte 1 čajovou lžičku banánové drti, chvíli povařte a nechte zcela vychladnout. Nakonec výslednou kapalinou zalijte rostlinku.

Dalším receptem je banánový slupkový prášek. Slupku nakrájejte na malé kousky a dužinou nahoru rozložte na plech. Vložte do trouby a pečte tak dlouho, dokud nebudou kousky suché a křupavé. Následně je ochlaďte a rozemelte na prášek válečkem. Posypte půdu rostlinky a je to.

Posledním receptem je banánová tinktura. Oloupeme 2 banány a slupku vložíme do velké, ideálně skleněné, nádoby. Slupky zalijeme 2 litry vody a necháme 2 dny být. Po dvou dnech procedíme tekutinu z nádoby přes tenké plátno a zředíme s čistou vodou v poměru 1:1.

Péče o orchidej a její listy

Chcete-li, aby listy Vaší orchideje byly silné, zdravé a krásné, můžete použít banánovou kůži. Tou otírejte listy orchideje, které tak získají lesk a zároveň absorbují užitečné látky. Co se týče samotné výživy rostliny, pomáhejte ji banánovou metodou po celé období růstu, během něhož rostlina uvolní nový list. Po vytvoření listu, aplikujte banánovou metodu při každém druhém zalévání. Začne-li nový list růst, pokračujte v hnojeni. Zastaví-li se růst listu, hnojení přerušte do doby, než bude zase růst.

Koupíte-li si kvetoucí rostlinu v obchodě, začněte ji hnojit až po 3-4 měsících od přinesení domů. Během období zimy, podzimu a letního horka, hnojte rostlinu maximálně jednou měsíčně. To neplatí pro nemocné, oslabené a přesazované orchideje, ty by neměly být hnojeny vůbec. Obecně platí hlavní zlaté pravidlo: lepší orchidej nekrmit než ji překrmit.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Že jsou palety na vyhození? Rozhodně ne! Tady máte 9…

Co je to paleta, to každý ví. Několik prken, které mají obdélníkový tvar a které slouží hlavně k jednoduššímu transportu většího…
DŮM A ZAHRADA

Tohle jsou patrně nejvzácnější orchideje na světě. Z jakého důvodu?…

Orchideje jsou samy o sobě velmi zajímavé květiny. Nutno ale říci, že je jich velké množství. Existuje tedy nepřeberné množství…
DŮM A ZAHRADA

Myslíte si, že na malém prostoru se nedá útulně a…

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…
DŮM A ZAHRADA

Chcete si doma vypěstovat krásné růže? Zapomeňte na speciální zeminu.…

Růže je nádherná květina, není proto divu, že je jedním z nejčastějších dárků. Jen je škoda, že tak rychle uvadají –…
DŮM A ZAHRADA

Nebudete věřit tomu, jak skvěle můžete využít vodu po vařených…

Vejce jsou již po staletí typickou součástí klasické anglické snídaně. Možná jste si až doteď mysleli, že příprava vajec není…
DŮM A ZAHRADA

Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada…

V domácnosti se velice snadno a velice rychle nahromadí spousta starých a nepotřebných věcí. Nemusí ale nutně skončit jenom v odpadu –…