Tato zaručeně nejstarší gymnastka na světě je hvězdou internetu: Kdo viděl toto vystoupení, nemohl uvěřit vlastním očím – šok pro všechny sportovce!

Zdá se Vám to jako výmysl? Tak čtěte dál a dozvíte se, že někdy věk opravdu znamená jen číslo, jako to říká naše známé přísloví. A 94letá gymnastka paní Johanna Quaas je toho příkladem. Pochází z Německa a se sportem začínala již v mládí. Je to žena, která neustále inspiruje lidi k tomu, že sportovat se dá v každém věku. Jako mladičká hrála házenou a později se dostala ke gymnastice, kterou dělá dodnes.

Guinnessova kniha rekordů

Dokonce byla ve v roce 2012 zapsaná v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší gymnastka na světe. Ve stejném roce také zveřejnila video, kdy ve svých 86letech ukazuje, že nikdy není pozdě na to, dělat to, co milujete a co Vás dělá šťastnými.

V tomto videu můžeme vidět prvky, které většina o půlku mladších lidí nedokáže vůbec předvést. Jak bezchybně ohýbá své tělo při velmi náročných pozicích a to, jak doslova létá vzduchem je ohromující.

Čtěte také: Podzim už je tu a s tím i jednoduchý recept na výborný podzimní jablkový cheescake. Skvělá příležitost, jak si vychutnat tvarohový cheescake a jablkový koláč v jednom!

Cvičební prvky

A jestli si myslíte, že se jedná pouze o kotouly a most, tak jste na omylu.

Tady je výčet těch nejzajímavějších prvků, které tato úžasná dáma dokáže:

  • Balancování na kladině
  • Salta
  • Stojky na hlavě
  • Otočky na kladině, a další

Video, kde cvičí, které zveřejnila v roce 2016, kompletně zbořilo internet a dosáhlo více než 29,5 milionu zhlédnutí a mělo 495 000 laiků.

Mistrovství seniorů

Tato úspěšná gymnastka dokonce vyhrála 11 krát německé mistrovství seniorů. Při pouhém pohledu na ni byste to přitom vůbec neřekli, protože vypadá jako typická babička. Ale stačí, když si na sebe oblékne klasický zelený trikot a je z ní úplně někdo jiný.

Nejenže, je skvělá v gymnastice, ale dokonce je natolik odvážná, že ve svých 90 letech seskočila padákem. V roce 2015 byla dokonce uvedena do Mezinárodní gymnastické síně slávy. Nyní je hvězdou sociálních médií a lidi ji zbožňují.

Pokud se Vám příště nebude chtít do cvičení, tak si vzpomeňte na tuto úžasnou paní a možná tak získáte motivaci k tomu se přemoct a začít. Doufejme, že ve svých 90 letech budeme i my dělat to, co máme rádi.