David Hampl
30 června, 2019

Když nám zemře milovaný partner, je to poměrně výrazná ztráta. Každý se s ní vyrovnává po svém a když se duše zahojí, nastává problém číslo dvě. Najednou dojde k tomu, že je člověk doma zcela sám. A to znamená také to, že neví co má celé dny dělat a čemu se má celé dny věnovat. To byl případ i této ženy, která se však celou situaci rozhodla vyřešit podobně, jako celá řada jiných vdov. A jak konkrétně? Bylo to poměrně jednoduché, jelikož se rozhodla že adoptuje psa z útulku. Právě domácí mazlíček je dobrou možností, jak samotu snadno překonat.

Vyrazila do útulku a hledala toho pravého

Když vyrazila do útulku, tak byla překvapená tím, kolik psíků se zde vlastně nachází a z kolika může vybírat. Těch krásných zde bylo opravdu mnoho a je třeba říci, že právě o takové byl vždy největší zájem. Jak procházela kotce, všimla si také toho, že v útulku je psík, který je zde už velmi dlouho. Když se na to ptala zaměstnanců útulku, tak ti jí řekli, že je to z jednoho jediného prostého důvodu. Jakého? Je to proto, že ho nikdo nechce. Důvodem je hlavně to, že už je nejenom starší, ale že také není tak krásný, jako celá řada jiných všude okolo.

Žena svým požadavkem překvapila

Požadavek ženy na pejska byl opravdu specifický. Zněl, že si chce adoptovat toho, který je nejstarší a který je v daném útulku nejdéle. Shodou náhod to byl právě ten, na kterého se ptala jako první. A jaký byl důvod daného požadavku? Mnoho lidí překvapil, ale důvod byl zcela prostý. Žena věděla, jaké to je, když je někdo dlouho sám. A to platí nejenom o lidech, ale platí to také o psech. Proto chtěla, aby alespoň některému mohla udělat velkou radost. A to se jí rozhodně povedlo, jelikož si vzala toho, kterému už ani pracovníci útulku nedávali moc nadějí na bezproblémovou adopci.

Pejsek zažil během svého života mnoho špatného

Ano, tento si to rozhodně zasloužil. A to hned z několika důvodů. Jedním z nich je třeba to, že ho jeho majitel opustil a on se dlouho toulal po ulici, než mohl nalézt útočiště právě v některém z útulků. Dále nelze zapomenout na to, že pes trpí chorobou kůže, což se podepisuje i na jeho ne příliš pěkném vzhledu. A potom nezapomínejme na to, že musel v útulku trávit opravdu dlouhou dobu. Druhou šanci si tedy stoprocentně zasloužil. O tom není pochyb.

Jsou nerozlučná dvojka

Jakmile si žena psa z útulku vzala, stala se z nich naprosto nerozlučná dvojka. Dělali vše společně a užívali si života. Pes byl vděčný za to, že se ho konečně někdo ujal a že se mu dostalo lásky, kterou tolik chtěl. A žena zase byla ráda, že už doma nemusí být sama a že má parťáka, se kterým má možnost být každý den. A to nejenom doma, jelikož spolu pravidelně chodí i na procházky. Kdokoliv je vidí, ten jenom potvrzuje, jak krásná je láska člověka a zvířete. Zde je to jasně potvrzeno.

Sdílejte článek