Tato žena je skutečnou hrdinkou. Klobouk dolů před tím, co udělala! Pro záchranu pejska trpěla žena neuvěřitelných 6 hodin. Nezbylo jí nic jiného, než ho vzít na záda a nést ho až k místu, kde mu bude poskytnuta pomoc

Pro záchranu svých blízkých, ale i ostatních neznámých lidí, jsme v návalu adrenalinu mnohdy ochotní a schopní dokázat nemožné. Nemožné proto, že normálně by nás ani nenapadlo, že něco podivného dokážeme. V případě nouze dokážeme například zvednout auto, vyvinout neuvěřitelnou rychlost v běhu, nebo prorazit dveře. Takový čin, resp. záchrana je o to obdivuhodnější, jedná-li se o někoho, koho vůbec neznáme a vidíme ho poprvé. A co teprve když jsme ochotní podstoupit riziko pro záchranu zvířátka? Toto je příběh jedné ženy, která neváhala obětovat vlastní pohodlí, aby zachránila pejska. Opravdu obdivuhodný počin.

Tati, pojďme na výlet do hor.

A jak to všechno začalo? Jednoho dne se tato svobodná maminka rozhodla, že se vydá na výlet do vysokých hor spolu se svým 76letým tatínkem. Netušila ovšem ještě, že v tento den zažije něco, na co do smrti nezapomene. Právě když vylezli na jeden z vrcholů, který měl mimochodem více 3000 m, všimla si něčeho zvláštního.

Poraněný pes se nemohl hýbat

Kousek od vrcholu ležel na zemi poraněný pes, který spadl ze skály a těžce si poranil lebku a celé tělo. Tia, což je jméno naší hrdinky, neváhala ani chviličku a okamžitě se za pejskem vydala, aby mu pomohla. I přes to, že tatínek měl námitky, Tia se rozhodla, že ho tam jednoduše zemřít nenechá. Pejsek byl totiž natolik zraněný, že se nedokázal pořádně hýbat. Bylo tedy jasné, že cestu dolů z hory sám nezvládne. V tu chvíli napadlo naši hrdinku něco neuvěřitelného.

Čtěte také: Pečené brambory po australsku: Jednoduché, chutné a hlavně originální!

Navzdory překážkám se rozhodla pro záchranu

I přes únavu si opatrně nasadila pejska na záda a začala s ním stoupat dolů z hory. Moc dobře věděla, že to nebude snadná cesta, protože pes vážil více jak 20 kg, což se po chvilce rozhodně pronese. Navíc věděla, jak dlouhá cesta to dolů je, se psem na zádech o to větší. Její odhodlání pejska zachránit bylo ovšem silnější. Na svých zádech ho tak nesla neuvěřitelných 6 hodin. Během cesty ji navíc potkaly další nepříjemnosti:

  • dvakrát se ztratila
  • a během hustého deště velmi promokla

I přes všechny překážky, které ji tento hrdinský čin připravil, pejska zachránila a v pořádku ho donesla dolů. Ihned ho přivedla k veterináři, který se o něj postaral. Pejsek Boomer, jak ho Tia nazvala, se v pořádku zotavil a získal kamarádku na celý život.