David Hampl
26 června, 2019

Žena jela jako vždy po silnici domů, když najednou viděla na kraji vozovky psa. Podobných už viděla za svůj život mnoho, jelikož to že je někde opuštěný toulavý pes není zase až tak nic výjimečného. Když však více zaměřila svůj zrak právě na toho, co byl u silnice, zjistila že se nejedná o běžného toulavého psa. Tento měl na krku řetěz a byl přivázaný. V tu chvíli bylo jasné, že mu musí pomoci a tak okamžitě zastavila auto.

Z toho co viděla byla šokována

Vyšla z vozu a vydala se mu na pomoc. Věděla, že to nemusí být nic lehkého. Nevěděla, jak dlouho tam daný pes je a jak bude vystrašený a zda dokonce nebude agresivní. Blížila se k němu velmi pomalu, ale nakonec se ukázalo, že obavy nejsou na místě. Pes jako by vycítil, že žena má dobrou povahu a že mu jde na pomoc. Přesto byla šokována z toho, co viděla. Pes byl přivázaný pevným a silným řetězem a bylo jasné, že pokud by si ho nevšimla, pravděpodobně by zde zemřel. Nechápala, jak mu někdo mohl něco takového udělat.

Naložila ho do vozu a odvezla k doktorovi

Naštěstí byl řetěz upevněn nikoliv klasickým zámkem, ale pouze karabinou. Tu žena snadno odepla a tak mohla psa vysvobodit. Tedy nejprve pouze z uvázání, jelikož fenka měla daný těžký řetěz dvakrát silně omotaný kolem krku a nebylo snadné ho hned sundat. Snažila se být opatrná a zároveň psa vysvobodit co nejdříve. To se ale nepodařilo a tak ho naložila ho do svého vozu, otočila se a vyrazila k veterináři.

Bylo vidět, že se pes v autě celkem bojí a také bylo vidět, jak ho daný řetěz na krku velmi tíží. Proto bylo nutné vyhledat pomoc co nejdříve. Když žena dorazila k veterináři, ten neváhal, fenku uklidnil a uspal a poté ji daný řetěz sundal. Ani on nechápal, jak mohla zvládnout mít na krku něco tak velkého a těžkého. Dále samozřejmě poskytl onu nezbytnou pomoc spojenou s tím, že psa vyšetřil, dal mu výživu, minerály a také tekutiny.

Fenka dostala šanci na druhý život

Nebýt ženy a toho, že byla všímavá a také obětavá, došlo by k tomu, že by fenka která dostala jméno Penelope zcela určitě zemřela. A to buď na vyčerpání spojené s nutností nést na krku takový řetěz, nebo vlivem hladu a dehydratace. Díky včasnému zásahu má však šanci na druhý, nový a lepší život. Aktuálně je u nových majitelů a ti ji milují. A pejsek jim to oplácí. A řetěz? Ten se u nich nepoužívá. Na vodítko jde Penelope jenom ve chvíli, kdy je to nezbytně nutné a kdy musí vyrazit třeba do města.

Příběh tohoto pejska ukazuje na dvě věci. Na tu špatnou spojenou s tím, že jsou lidé kteří neváhají nechat svého psa na pospas osudu. Potom tu jsou naštěstí lidé, kteří jsou všímaví a dobří a díky nim může dojít k záchraně mnoha zvířat. Doufáme, že vy patříte do skupiny druhé. ta je totiž tou, která je v dnešním světě jediná správná.

Sdílejte článek